Utakmice Serije A obilježila isključenja: Preokret Lazija za trijumf, Mandragora heroj Fiorentine

Odigrana su dva susreta prvog kola italijanske Serije A, obilježila su ih isključenja, pošto smo vidjeli čak tri crvena kartona.

Dva su pokazana na utakmici Lazija i Bologne na Olimpicu, gdje su Nebeskoplavi stigli do pobjede nakon preokreta (2:1).

Već u 6. minuti golman Maximiano igra rukom van kaznenog prostora i Lazio ostaje s desetoricom, što Bologna koristi u 38. minuti.

Tada je Marko Arnautović iz penala pogodio za vodstvo gostiju od 1:0. Međutim, duboko u sudijskoj nadoknadi i igrač Bologne Soumaoro dobija drugi žuti karton i od tada je odnos snaga na terenu bio podjednak.

U nastavku meča vidjeli smo mnogo bolju igru Lazija, koji autogolom De Silvestrija u 68. i golom Immobilea u 79. minuti dolazi do preokreta i pobjede.

U drugom meču je Fiorentina na jedvite jade na Artemio Franchiju savladala novajliju Cremonese sa 3:2. Dva puta su Viole vodile, čak su imale i igrača više cijelo drugo poluvrijeme, ali Cremonese se vraćao.

Od 16. minuti vodila je Fiorentina golom Bonaventure, a tri minute poslije na 1:1 poravnava Okereke. Potom Luka Jović u 34. minuti donosi novo vodstvo domaćinu, a Escalante je isključen u 44. minuti.

Fiorentina s igračem više uspijeva da prokocka i ovu prednost, pošto novo poravnanje Cremoneseu donosi Bianchetti u 68. minuti. Kada se činilo da je kraj i da će Fiorentina kiksati, Mandragora se u 95. minuti promovirao u heroja domaćina i pogodio za 3:2.