Turska razočarala na domaćem terenu, Luksemburg kući nosi bod iz Istanbula

Reprezentacija Turske je večeras na istanbulskom stadionu "Basaksehir Fatih Terim" ugostila selekciju Luksemburga u susretu petog kola grupe "5" UEFA Lige nacija "C", te se izblamirala pred domaćim navijačima.

Reprezentacija Turske je večeras na istanbulskom stadionu “Basaksehir Fatih Terim” ugostila selekciju Luksemburga u susretu petog kola grupe “5” UEFA Lige nacija “C”, te se izblamirala pred domaćim navijačima.

Turci nisu uspjeli da dođu do pobjede nad autsajderom, pošto je završeno neriješenim rezultatom 3:3.

Gosti su poveli golom Marvina Martinsa u osmoj minuti susreta, a Turska je izjednačila u 16. minuti pogotkom iz penala, kada je prezican s bijele tačke bio Cengiz Under.

Luksemburg do novog vodstva stiže u 37. minuti, ovoga puta golom Danela Sinanija. Slavlje nije trajalo dugo, a prekinuo ga je Maxime Chanot u 39. minuti poslavši loptu u sopstvenu mrežu.

Gosti iz Luksemburga ponovo su poveli u 69. minuti, pogotkom Gersona Rodrigueza. Veliki pritisak Turske, koji je uslijedio, je urodio plodom tri minute prije kraja.

Debitant u dresu reprezentacije Turske Ismail Yuksek sjajno je pogodio za 3:3 i postavio konačan rezultat susreta.

Turska je tako ostala na vrhu tabele grupe 1 sa 13 bodova i ima osiguranu promociju u Ligu B, pošto je Luksemburg drugi sa pet bodova manje.