Tottenham izbio na četvrto mjesto: Harry Kane iz penala presudio Burnleyu

Tottenham je uspio da u meču 37. kola Premier lige Engleske sa minimalnih 1:0 na svom terenu savlada Burnley.

Dosta su se namučili Pijevci danas protiv ovog tima koji se bori za opstanak u društvu najboljih, a Burnleyju je presudio Harry Kane.

Kapiten Tottenhama je pobjedonosni gol postigao duboko u nadoknadi prvog poluvremena. Bila je to osma minuta nadoknade, a Kane je pogodio iz penala.

Postavio je tada konačnih 1:0 i doveo Tottenham, barem privremeno, na 4. poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Podsjetimo, Spursi se za to mjesto bore s Arsenalom koji svoj meč ovog kola igra sutra, kad na St. James Parku gostuje Newcastleu.

Trenutno Tottenham ima dva boda više od Arsenala.