Reprezentacija BiH gubi na poluvremenu utakmice protiv Belgije

Ženska košarkaška reprezentacija BiH gubi od Belgije na poluvremenu utakmice četvrtog kola Svjetskog prvenstva.

Belgijanke bolje ulaze u utakmicu i ostvaruju prednost od 2:8, ali serijom 6-0 naše košarkašice uspjevaju izjednačiti.

Međutim, uslijedio je pad u igri bh. tima, pogotovo u napadačkom segmentu i Belgija kreira opipljivije vodstvo od 10:17. Prva četvrtina je zaključena rezultatom 12:17.

Poenima Jonquel Jones smanjujemo na 14:17, ali belgijska selekcija uz nekoliko izgubljenih lopti naše ekipe ponovo bježi na osjetniju distancu (16:23), a polaganjem Vanloo bilježi dvocifrenu prednost (20:31).

Igra reprezentacije BiH se nastavila raspadati i u posljednjim minutama prvog poluvremena te na veliki odmor Zmajice odlaze uz minus od 15 poena razlike (22:37).