Poraz Slobode nakon 12 vezanih utakmica, Bosna prekinula negativni niz, Slogi pripao komšijski derbi

Odigrano je pet utakmica 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu, a Sloboda je prekinula niz od 12 utakmica bez poraza, dok je negativni niz od devet utakmica okončala sarajevska Bosna.

Gradačac je na svom terenu pobijedio Slobodu sa 25:24. U prvom poluvremenu domaći su igrali odličnu odbranu i u devetoj minuti imali su porednost od 6:1. U samom finišu ponestalo je koncentracije što su igrači Slobode iskoristili i malo smanjili zaostatak do odlaska na odmor (13:9).

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Sloboda koja u 34. minuti došla na gol zaostatka. Domaći su se ponovo “odlijepili”, a u samom finišu utakmice ostali su bez dva igrača u polju, što gosti koriste i golom u posljednjim sekundama smanjuju na 25:24 i postavljaju konačan rezultat.

U velikom komšijskom derbiju u Gornjem Vakufu sastali su se Sloga i Iskra, a na kraju domaći su slavili rezultatom 32:25. Sarajevska Bosna prekinula je niz od devet utakmica bez pobjede, a na gostovanju su pobijedili Vogošću sa 24:31.

Visočka Bosna pobijedila je MRK Sloga iz Doboj rezultatom 30:24, dok su Konjuh i Krivaja odigrali meč bez pobjednika (30:30).