Sport Centar

Počeo Sedmi međunarodni turnir ‘Više od igre’, učestvuje više od 600 mladih rukometaša

Sedmi međunarodni rukometni turnir za mlade "Više od igre" počeo je danas u glavnom gradu Bosne i Hercegovine i igra se u tri dvorane - Ramiz Salčin, Srce i Sabit Hadžić.

Počeo Sedmi međunarodni turnir ‘Više od igre’, učestvuje više od 600 mladih rukometaša

Sedmi međunarodni rukometni turnir za mlade “Više od igre” počeo je danas u glavnom gradu Bosne i Hercegovine i igra se u tri dvorane – Ramiz Salčin, Srce i Sabit Hadžić.

Na turniru učestvuje više od 600 mladih rukometaša, ukupno 24 ekipe iz 6 zemalja regiona i evrope.

Učesnici su podijeljeni u tri kategorije – juniori (U-16),  kadeti (U-14) i mlađi kadeti (U-12). U svakoj kategoriji takmičit će se po osam ekipa podijeljenih u dvije grupe.

Nakon prvog odigranog dana turnira postignuti su slijedeći rezultati po grupama:

Dječaci U-16 (2006./2007.)

Grupa A                                                                               Grupa B

  1. Selekcija Kantona Sarajevo (BiH)                         1. HRK Izviđać
  2. RK Rudar Samobor (Hrvatska)                              2. RK PPD Zagreb (Hrvatska)
  3. RK Jerusalem Ormož (Slovenija)                           3. RK Gorenje Velenje (Slovenija)
  4. RK Konjuh (BiH)                                                   4. RK Partizan Beograd (Srbija)

RK Jerusalem Ormož – RK Konjuh     20:25

Selekcija Kantona Sarajevo – RK Rudar Samobor    13:21

RK Partizan – RK Izviđać   17:16

RK Gorenje Velenje – RK PPD Zagreb    19:16

Dječaci U-14 (2008./2009.)

Grupa A                                                                              Grupa B

  1. Selekcija Kantona Sarajevo (BiH)                        1. SRK Zrinjski (BiH)
  2. RK Partizan Beograd (Srbija)                               2. RK PPD Zagreb (Hrvatska)
  3. RK Jerusalem Ormož (Slovenija)                         3. RK Gorenje Velenje (Slovenija)
  4. HRK Izviđać (BiH)                                               4. RK Partizan 1949 Tivat (Crna Gora)

SRK Zrinjski – RK PPD Zagreb   14:20

RK Gorenje Velenje – RK Partizan 1949 Tivat      18:26

Selekcija Kantona Sarajevo – RK Partizan    15:15

RK Jerusalem Ormož – HRK Izviđać     16:16

Dječaci U-12 (2010. i mlađi)

Grupa A                                                                            Grupa B

  1. Selekcija Kantona Sarajevo (BiH)                       1. SRK Zrinjski (BiH)
  2. RK Jerusalem Ormož (Slovenija)                        2. RK Gorenje Velenje (Slovenija)
  3. RK PPD Zagreb (Hrvatska)                                 3. RK Partizan 1949 Tivat (Crna Gora)
  4. RK Bosna Ekoenergija (BiH)                              4. HRK Izviđać (BiH)

Selekcija Kantona Sarajevo – RK Jerusalem Ormož    14:9

RK PPD Zagreb – RK Bosna Ekoenergija     20:6

SRK Zrinjski – HRK Izviđać     9:10

RK Gorenje Velenje – RK Partizan 1949 Tivat    12:15

rukometni turnir vise od igre
KOMENTARI