Nurkić na double-double učinku u porazu Portlanda: Blazersi prokockali 20 poena prednosti

Portland Trail Blazersi upisali su na parketu svog Moda Centera neočekivani poraz od Chicago Bullsa.

Činilo se da će domaćini rutinski doći do pobjede, tokom druge četvrtine su imali i 20 poena prednosti (47:27), ali uporni Bullsi su polako topili razliku te prvi put u vodstvo došli na šest minuta prije kraja meča (97:98).

Uslijedila je tijesna završnica u kojoj su gosti bili jačih živaca. Susret je okončan rezultatom 108:111 nakon što je Carmelo Anthony u zadnjoj akciji Portlanda promašio tricu za produžetak.

Chicago su do trijumfa predvodili Coby White (21 poen, 10 skokova) i Otto Porter (19 poena, 13 skokova), a najefikasniji kod Blazersa bili su CJ McCollum (26 poena) i Damian Lillard (24).

Naš Jusuf Nurkić pružio je dobru partiju. Za 28 minuta u igri ostvario je double-double učinak od 12 poena i 11 skokova, tome pridodao šest asistencija i jednu blokadu.