Nova povreda nesretnog bh. košarkaša: Jusuf Nurkić slomio zglob na desnoj ruci

Jusuf Nurkić zaista nema sreće. Naš košarkaš zadobio je sinoć novu povredu, koja će ga na neko vrijeme odvojiti od parketa.

U utakmici protiv Indiane, nakon što je pokušao oduzeti loptu Malcomu Brogdonu, centar Portlanda je polomio zglob na desnoj ruci, navode američki mediji. Oporavak će trajati oko dva mjeseca, a vrlo moguće i duže, konstatovali su ljekari.

Do izlaska iz igre u trećoj četvrtini, Nurkić je za 20 minuta upisao pet poena, osam skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Njegovi Blazersi pretrpjeli su težak poraz na svom terenu od Pacersa (87:111), koje su predvodili Malcolm Brogdon (25 poena) i Domantas Sabonis (23 poena, 15 skokova). Kod domaćih su najefikasniji bili Damian Lillard i CJ McCollum (po 22 poena).