Sport Centar

Konferencijska liga: Konyaspor razbio BATE u gostima, ubjedljiv i Kovačevićev Rakow, porazi Rijeke i Olimpije

Ogroman broj utakmica večeras je odigran u 2. pretkolu Konferencijske lige, a nastupe je upisalo i dosta bh. fudbalera.

Konferencijska liga: Konyaspor razbio BATE u gostima, ubjedljiv i Kovačevićev Rakow, porazi Rijeke i Olimpije

Ogroman broj utakmica večeras je odigran u 2. pretkolu Konferencijske lige, a nastupe je upisalo i dosta bh. fudbalera.

Ogroman broj utakmica večeras je odigran u 2. pretkolu Konferencijske lige, a nastupe je upisalo i dosta bh. fudbalera.

Konyaspor je u gostima sa ubjedljivih 3:0 savladao BATE Borisov te već jednom nogom prošao u treće pretkolo, a strijelci su bili Bytyqi, Michalak i Murič. Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović odigrali su cijeli meč, a Amar Rahmanović ga je odgledao s klupe.

Ljubljanska Olimpija poražena je od rumunskog predstavnika Sepsija sa 3:1. Mario Kvesić je bio starter u timu iz Slovenije, dok je Almedin Ziljkić šansu dobio s klupe u drugom poluvremenu.

Poraz je doživjela i Rijeka na Rujevici, a od nje je s 2:1 bolji bio švedski Djurgarden. Mario Vrančić se našao u startnoj postavi hrvatskog tima, ali je zamijenjen u 64. minuti.

Amar Beganović je odigrao cijeli meč u remiju Mure s irskim St. Patrickom u gostima od 1:1, a Vladan Kovačević je sačuvao mrežu netaknutom u velikoj pobjedi Rakowa od 5:0 nad Astanom.

Nije bilo pobjednika (1:1) u duelu Vllaznije Elvedina Herića i Universitatea Craiove Elvira Koljića, a oba ova bh. fudbalera bila su u startnim postavama svojih ekipa.

Pogledajte sve rezultate u nastavku:

Kyzylzhar – Osijek 1:2

Liepaja – Young Boys 0:1

Kairat Almaty – Kisvarda 0:1

Tobol – Lincoln 2:0

Ararat – Paide 0:0

Valmiera – Shkendija 1:2

Makedonija GP – CSKA Sofija 0:0

Koper – Vaduz 0:1

KuPS – Milsami 2:2

Lech – Dinamo Batumi 5:0

Molde – Elfsborg 4:1

Saburtalo – FCSB 1:0

SJK – Lillestrom 0:1

Zira – Maccabi Tel Aviv 0:3

Pogon Szczecin – Brondby 1:1

Ruzomberok – Riga 0:3

Suduva – Viborg 0:1

Antwerp – Drita 0:0

B36 Torshavn – Tre Fiori 1:0

Basel – Crusaders 2:0

Gzira United – Radnički Niš 2:2

Levski Sofija – PAOK 2:0

MOL Fehervar – Gabala 4:1

Petrocub – Laci 0:0

Rapid Beč – Lechia 0:0

Sparta Prag – Viking 0:0

St. Josephs – Slavia Prag 0:4

Vorskla – AIK Stockholm 3:2

Aris – Neftci Baku 5:1

Cluj – Inter Escalades 3:0

Hapoel Beer Sheva – Dinamo Minsk 2:1

Basaksehir – Netanya 1:1

Aris – Gomel 5:1

Racing Luxembourg – Čukarički 1:4

Sepsi St. Gheorghe – Olimpija 3:1

AZ – Tuzla City 1:0

Rijeka – Djurgarden 1:2

Trnava – Newtown 4:1

Velež – Hamrun Spartans 0:1

Motherwell – Sligo Rovers 0:1

St. Patricks – Mura 1:1

BATE – Konyaspor 0:3

Rakow – Astana 5:0

Vllaznia – Universitatea Craiova 1:1

Breidablik – Budućnost 2:0

almedin ziljkicamar beganovicamir hadziahmetovicelvedin hericelvir koljicibrahim sehicmario kvesicmario vrancicvladan kovacevic
KOMENTARI