City sa “petardom” zasjeo na vrh tabele, fenomenalni Saka vodio Arsenal do nove pobjede

Odigrane su još dvije utakmice 20. kola engleske Premier lige, a Arsenal je na gostovanju savladao Southampton (1:3), dok je Manchester City bio ubjedljiv protiv West Bromwich Albiona na gostovanju.

Arsenal je doživio šok na početku utakmice kada je u trećoj minuti pogodio Armstrong za 1:0. Uslijedio je preokret. Prvo je u osmoj minuti Pepe izjednačio, a da bi fenomenalni Saka prošao golmana u 39. minuti i poslao loptu u praznu mrežu za 1:2.

Saka je u 72. minuti upisao i asistenciju, kada je pogodio Alexandre Lacazette za 1:3. Do kraja utakmice nije bilo nekih većih šansi, tako da su Topnici došli do devete pobjede u sezoni i nalaze se na osmom mjestu.

Manchester City je “pregazio” WBA (0:5). Građani su u prvom poluvremenu postigli četiri pogotka i sve riješili. Gundogan je dva puta zatresao mrežu, a Cancelo i Mahrez po jednom. U drugom dijelu Sterling je postavio konačan rezultat. Ovim trijumfom City je došao na prvo mjesto.