Bundesliga: Demirović asistent u remiju Freiburga, Bayern neočekivano strepio za tri boda

Odigrana su četiri meča 17. kola njemačke Bundeslige, a ponovo je zapažen nastup imao mladi bosanskohercegovački napadač, Ermedin Demirović.

Freiburg je na svom terenu dočekao favorizovani Eintracht iz Frankfurta, a meč je završen rezultatom 2:2.

Već u šestoj minuti gosti su preko Amina Younesa poveli, a onda je u 32. minuti na scenu stupio Demirović. Bh. fudbaler je na fantastičan način ‘okrenuo’ čuvara i asistirao za Rolanda Sallaija za poravnanje.

Freiburg je poveo u 63. minuti preko Nilsa Petersena, ali je konačnih 2:2 postavio Keven Schlotterbeck autogolom 15 minuta prije kraja.

Tešku pobjedu upisao je Bayern. Bavarci su rezultatom 1:0 slavili na gostovanju Augsburgu.

Jedini gol na utakmici u 13. minuti postigao je Robert Lewandowski. Ipak, strepili su gosti do kraja. Alfred Finnbogason je imao šansu da sa bijele tačke postigne gol za poravnanje, no pogodio je stativu.

Arminia je u Bilefeldu ubjedljivo slavila protiv Stuttgarta rezultatom 3:0, dok je RB Leipzig golom Emila Forsberga srušio Union Berlin.