Košarkaška reprezentacije Bosne i Hercegovine Adis Bećriavgić obratio se novinarima u kiparaskom Limassolu, nakon lakšeg treninga koji su “Zmajevi” imali uoči sutrašnjeg odlučujućeg meča za plasman usdominu finala protiv Gruzije (14 sati), a nakon velike pobjede nad Grčkom.
Istaoao je da su prirpeme za Gruziju u punom jeku, uključujući videoanalizu protivnika.
Igrači su spremni. Sve počinje iz mozga ili srca kako ko vjeruje. Svi imamo svoje kapacitete, ali naši su igrači spremni”, rekao je Bećiragić.
Raduje ga da je broj grešaka koje pravimo na utakmicama sve manji te očekuje da ćemo sutra biti u pravom napadačkom izdanju.
“Igramo protiv iskusne ekipe, ali i ekipa koja ima određene probleme, kao što imamo i mi.
Mislim da niko nije nepobjediv”, rekao je Bećiragić.
Krilni igrač “Zmajeva” Amar Alibegović ističe kako je trijumf nad Grcima bio veoma značajan za podizanje samopouzdanja pred Gruzijce.
“Ova pobjeda čini čuda za naše samopouzdanje. Pokazala je način na koji možemo da igramo i energiju s kojom možemo da igramo.
Poslije početka koji nije bio najbolji, pokazali smo naše srce i borbenost koju stvarno imamo.
Čeka nas Gruzija, i oni su isto ratnici.
Vole borbu, taj stil igre, brzi su. Igraju s petoricom igrača s velikom minutažom, mi možemo raspodijeliti minute i držati intenzitet na najvišem nivou”, rekao je Alibegović.