Rukometaši visočke Bosne ostvarili su veličanstven uspjeh plasmanom u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, nakon što su u odlučujućem susretu savladali Gradačac rezultatom 29:27.
Bosni je za povratak u elitni rang trebala pobjeda od dva gola razlike, uz uslov da protivnici ne postignu 28 ili više pogodaka. Iako su na poluvremenu imali prednost od četiri gola (14:10), drama se razvila u drugom dijelu kada se Gradačac uspio vratiti i čak u nekoliko navrata preuzeti vodstvo.
U samoj završnici, pri rezultatu 27:27 u 59. minuti, Bosna je bila pred imperativom – morala je postići dva gola bez da primi ijedan. Uslijedila je prava drama: Bosna je povela, a potom su gosti napravili veliku grešku, zaradili crveni karton i dosuđen je sedmerac za domaće. Iako je golman Gradačca odbranio sedmerac, lopta se odbila pravo u ruke igrača Bosne koji je zatresao mrežu za ključnih 29:27.
Gosti su imali posljednju šansu da spase sezonu, ali nisu uspjeli realizovati napad u posljednje tri sekunde, pa je veliko slavlje u Visokom moglo početi!
Visočka Bosna se tako na impresivan način vratila u Premijer ligu BiH, na radost svojih brojnih navijača.