Sport Centar

Turnir ‘Više od igre’: Okončana grupna faza, sutra utakmice za plasman

Sedmi međunarodni rukometni turnir za mlade "Više od igre" okončao je grupnu fazu takmičenja u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Turnir ‘Više od igre’: Okončana grupna faza, sutra utakmice za plasman

Sedmi međunarodni rukometni turnir za mlade “Više od igre” okončao je grupnu fazu takmičenja u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Na turniru učestvuje više od 600 mladih rukometaša, ukupno 24 ekipe iz 6 zemalja regiona i evrope.

Utakmice za medalje u svim kategorijama igraju se sutra u dvorani Ramiz Salčin.

Nakon grupne faze turnira postignuti su slijedeći rezultati po grupama:

Dječaci U-16 (2006./2007.)

KOLO 2

HRK Izviđač  – RK PPD Zagreb    17:23     

RK Konjuh – RK Rudar Samobor   18:24

Selekcija Kantona Sarajevo – RK Jerusalem Ormož   13:20   

RK Partizan – RK Gorenje Velenje   19:24

KOLO 3

RK  Rudar Samobor – RK Jerusalem Ormož  23:16

RK Konjuh – Selekcija Kantona Sarajevo     27:20

RK Gorenje Velenje – RK Izviđač   23:18

RK PPD Zagreb – RK Partizan    30:18

Dječaci U-14 (2008./2009.)

KOLO 2

RK Partizan – HRK Izviđač   12:20

Selekcija Kantona Sarajevo – RK Jerusalem Ormož   15:11

RK PPD Zagreb – RK Partizan 1949 Tivat    11:14

SRK Zrinjski – RK Gorenje Velenje   14:18

KOLO 3

Selekcija Kantona Sarajevo – HRK Izviđač   9:12

RK Partizan – RK Jerusalem Ormož   13:20

SRK Zrinjski – RK Partizan 1949 Tivat  12:19

RK PPD Zagreb – RK Gorenje Velenje   25:11

Dječaci U-12 (2010. i mlađi)

KOLO 2

RK Jerusalem Ormož – RK PPD Zagreb     9:18

Selekcija Kantona Sarajevo – RK Bosna Ekoenergija  13:10

HRK Izviđač –RK Partizan 1949 Tivat   3:12

SRK Zrinjski – RK Gorenje Velenje   3:15

KOLO 3

RK Jerusalem Ormož – RK Bosna Ekoenergija   8:10

Selekcija Kantona Sarajevo – RK PPD Zagreb    9:16

HRK Izviđać – RK Gorenje Velenje     9:15

SRK Zrinjski – RK Partizan 1949 Tivat   4:14

RAZIGRAVANJE

OD 5.-8. Mjesta

RK Jerusalem Ormož – HRK Izviđać  8:7

RK Bosna Ekoenergija – SRK Zrinjski  16:5

POLUFINALE

Selekcija Kantona Sarajevo – RK Partizan 1949 Tivat      8:14

RK PPD Zagreb – RK Gorenje Velenje    16:10

UTAMICE ZA PLASMAN (U-16)

7. Mjesto  Selekcija Kantona Sarajevo – HRK Izviđač   09:55h dvorana KSC ILIDŽA  

5. Mjesto  RK Jerusalem Ormož – RK Partizan Beograd    10:55h dvorana KSC ILIDŽA  

3. Mjesto  RK Konjuh – RK PPD Zagreb     11:45h dvorana RAMIZ SLAČIN

FINALE  RK Rudar Samobor – RK Gorenje Velenje    12:50h dvorana RAMIZ SLAČIN

UTAKMICE ZA PLASMAN (U-14)

Za 7. Mjesto  SRK Zrinjski –  RK Partizan   08:15h dvorana KSC ILIDŽA  

Za 5. Mjesto  RK Gorenje Velenje – RK Jerusalem Ormož   09:05h dvorana KSC ILIDŽA  

Za 3. Mjesto  Selekcija Kantona Sarajevo –  RK PPD Zagreb   08:30h dvorana RAMIZ SLAČIN

FINALE   HRK Izviđać – RK Partizan 1949 Tivat   09:20h dvorana RAMIZ SLAČIN

UTAMICE ZA PLASMAN (U-12)

7. Mjesto  HRK Izviđać  –  SRK Zrinjski   09:20h dvorana SRCE

5. Mjesto   RK Jerusalem Ormož –  RK Bosna Ekoenergija  10:00h  dvorana SRCE

3. Mjesto   Selekcija Kantona Sarajevo – RK Gorenje Velenje   10:15h dvorana RAMIZ SLAČIN

FINALE   RK Partizan 1949 Tivat – RK PPD Zagreb     10:55h dvorana RAMIZ SLAČIN

vise od igre
KOMENTARI