Nekada derbi gornjeg dijela tabele, danas je bio okršaj ekipa koje se nalaze bliže borbi za opstanak nego za mjesta koja vode u evropska takmičenja. Tottenham je u okviru 25. kola Premier lige ugostio Manchester United i savladao ga sa minimalnih 1:0.
Obje ekipe po svemu sudeći žele da se što prije završi tekuća sezona koja ni jednima ni drugima nije donijela očekivane rezultate.
Nešto bolje su meč otvorili domaći fudbaleri koji su imali posjed lopte i terensku inicijativu, no ipak su popularni “Crveni đavoli” prvi zaprijetili. Nesavladiv je bio povratnik na gol Spursa Vicario. Trenutak koji će ispostavilo se riješiti pobjednika desio se u 13. minuti kada je po ko zna koji put lošu reakciju Onane, a zatim i cijele odbrane Manchester Uniteda iskoristio James Maddison i pogodio za vodstvo Spursa.
Imali su gosti prilika za poravnanje, ali Garnacho i Hojlund nisu bili dovoljno koncentrisani pa su njihove prilike otišle u zaborav.
Pokušaji Uniteda da izbjegne poraz su se nastavili i u drugom poluvremenu, a to je dalo više prostora za domaćina koji je imao nekoliko prilika za povećanje vodstva no promjene rezultata nije bilo.
Premier liga, 25. kolo
Tottenham – Manchester United 1:0 (J. Maddison 13′)