Korištenjem ove stranice prihvaćate Pravila o privatnosti i Uvjete korištenja.
Prihvati
SPORT CENTARSPORT CENTAR
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
  • Ad imageAd image
Čitanje: Sportske igre mladih – Takmičenja u Tuzli, Goraždu, Srebreniku, Bijeljini i Doboju
Podijeli
Aa
SPORT CENTARSPORT CENTAR
Aa
Traži
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
  • Ad imageAd image
Imate postojeći račun? Prijavi se
Zaprati nas
  • Impressum
  • Marketing
  • O nama
© 2023 SC SPORT. Sva prava pridržana.
SPORT CENTAR > Ostali sportovi > Ostalo > Sportske igre mladih – Takmičenja u Tuzli, Goraždu, Srebreniku, Bijeljini i Doboju
Ostali sportoviOstalo

Sportske igre mladih – Takmičenja u Tuzli, Goraždu, Srebreniku, Bijeljini i Doboju

Zadnje ažuriranje: 05/07/2024 u 18:50
Objavio Nail Hercegovac
Podijeli
5 min čitanja
Podijeli

Plazma Sportske igre mladih nastavile su svoju turneju širom Bosne i Hercegovine, a domaćini m:tel Dana sporta, kao i takmičenja u ekipnim sportovima bili su: Tuzla, Goražde, Općina Stari Grad, Srebrenik, Bijeljina i Doboj.

Pokrovitelj regionalnih takmičenja Plazma Sportskih igara mladih je i ove godine Federalno ministarstvo kulture i sporta, a u saradnji sa specijalnim partnerom – Olimpijskim komitetom BiH, Igre na terenima širom Bosne i Hercegovine promovišu olimpijske vrijednosti, potiču na razvoj prijateljstva, poštovanja, izvrsnosti i fair play.

Tuzla je, kao i svake godine, bila domaćin m:tel Dana sporta i takmičenja u ekipnim sportovima. Više od 1.500 mališana nestrpljivo je čekalo početak Moja Kravica Cup-a u igri između dvije vatre i utrke na 60 m, a Trg slobode cijelog je dana bio ispunjen dječijom grajom. Zagrijavanju sa najmlađim Tuzlacima pridružila se i Asja Redžić, pomoćnica gradonačelnika za Službu za kulturu, sport, mlade i socijalnu zaštitu Grada Tuzle, koja je sa predstavnicima škola zapalila SIM plamen u ovom gradu.

Medalje su osvojili dječaci i djevojčice iz: OŠ „Sjenjak“, OŠ „Mejdan“, OŠ „Tušanj“, OŠ „Brčanska“, OŠ „Pazar“, OŠ „Simin Han“, OŠ „Solina“, OŠ „Kiseljak“, OŠ „Husino“, OŠ „Pasci“, OŠ „Miladije“, OŠ „Novi Grad“, OŠ „Sveti Franjo“, OŠ „Centar“, OŠ „Kreka“, OŠ „Slavinovići“ i OŠ „Jala“.

Nakon takmičenja za najmlađe, na tuzlanskom trgu održan je Kinder Joy of moving Cup u košarci. U konkurenciji dječaka slavila je gostujuća ekipa „Srebrenik 3×3“, a u konkurenciji djevojčica ekipa „Play off“. U saradnji sa Košarkaškim savezom BiH, a pod pokroviteljstvom FIBA-e, Igre su ove godine dio kampanje “Njen svijet, njena pravila” (#HWHR), kroz koju rade na promociji ženske košarke.

U saradnji sa gradskom upravom Grada Goražda, te uz podršku Ministarstva za obrazovanje, mlade, nauku, kulturu i sport BPK i Pedagoškog zavoda BPK, i ove sezone je Goražde bilo domaćin Igara. Priliku da učestvuju na takmičenjima imali su svi učenici osnovnih škola sa područja Bosansko-podrinjskog kantona.

Program je započeo zagrijavanjem mališana nakon čega su predstavnici škola zajedno sa gradonačelnikom Ernestom Imamovićem zapalili plamen Igara. Napeto je bilo na terenima Moja Kravica Cup-a kao i na utrci na 60m, a medalje su u konačnici otišle u: OŠ „Fahrudin Baščelija“, OŠ „Mehmedalija Mak Dizdar“, OŠ „Husein ef. Ðozo“, OŠ “Hasan Turčalo Brzi” Ilovača i OŠ „Ustikolina“. Nakon takmičenja za najmlađe, održana su takmičenja u malom nogometu, košarci i odbojci na pijesku. Na JUB Jupol Cup-u u odbojci na pijesku učestvovali su i dječaci i djevojčice, a plasman na Veliko finale ostvarile su ekipe „Mahala“ i „S&N“.

Općina Stari Grad prvi put je bila domaćin Plazma Sportskih igara mladih. Na platou ispred Vijećnice za mališane sa područja ove općine bio je upriličen m:tel Dan sporta, kroz koji su se najmlađi takmičili u igri između dvije vatre i utrci na 60m. Podršku malim SIM-ovcima svojim dolaskom pružio je načelnik Općine Stari Grad Irfan Čengić, koji je sa najboljim učenicima osnovnih škola zapalio plamen Igara. Nakon višesatnih takmičenja medalje su otišle u: OŠ „Edhem Mulabdić“, OŠ „Hamdija Kreševljaković“, OŠ „Saburina“, OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“, OŠ „Šejh Muhamed Hadžijamaković“, OŠ „Bloom“, OŠ „Vrhbosna“ i JU „Zavod za specijalno obrazovanje i odgoj djece Mjedenica“.

U Srebreniku su održana takmičenja u malom nogometu, stonom tenisu i odbojci na pijesku. Pobjedu i plasman na polufinalni turnir Pili Cup-a slavili su dječaci iz ekipe „Ilićka“. Na Coca-Cola Cup-u, takmičenju u malom nogometu u kategoriji 2008. godište i mlađi, u ovom gradu najuspješnija je bila ekipa „FC Prekini“, koja je izborila plasman na polufinalni turnir tuzlanske regije. Dvodnevne takmičarske aktivnosti i u Goraždu i u Srebreniku završene su koncertom Dženana Lončarevića, koji je ujedno zajednički poklon SIM organizacije i gradskih uprava Goražda i Srebrenika svim SIM-ovcima, ali i svim građanima ovih gradova.

U Doboju i Bijeljini odigrani su vrlo zanimljivi rukometni mečevi u okviru Pharmanova Cup-a, a takmičenja i druženje na Velikom finalu u Sarajevu očekuju dječake iz ekipa „Radnik“ iz Bijeljine i „Maglaj“ iz Maglaja, saopćili su organizatori. 

Možda vas zanima

Kimi Antonelli oduševio javnost: Prijetelji iz razreda prvi put na kultnoj stazi

Zenica domaćin 7. Rugby Kids Festa

U Zenici sutra obilježavanje Evropske sedmice sporta i kampanje #BeActive

U Žepču održano odbojkaško takmičenje FBiH za učenike osnovnih i srednjih škola

Džumhur eliminiran na Challengeru u Bordeauxu, Fatić i Bašić u polufinalu dublova na Zagreb Openu

TAGOVI: sportske igre mladih
Podijeli ovaj članak
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp Kopiraj link
Prethodni članak Sloboda predstavila novog trenera
Sljedeći članak FK Velež predstavio novog napadača koji iza sebe ima bogatu karijeru




Pratite nas

113K Pratilaca

Zaprati nas

1146 Pratilaca

Zaprati nas

5129 Pratilaca

Zaprati nas

940 Pretplatnika

Pretplatite se

830 Pratilaca

Zaprati nas

1137 Pretplatnika

Pretplatite se

Borac ide na sve ili ništa, Žižović poručio: Ne zavisimo od sebe, ali moramo pobijediti Radnik

Prije 11 minuta 2 min čitanja

Kimi Antonelli oduševio javnost: Prijetelji iz razreda prvi put na kultnoj stazi

Prije 31 minuta 2 min čitanja

Defanzivac napušta Sarajevo: Nisam produžio ugovor i vjerovatno neću

Prije 1 sat 2 min čitanja

Poznati parovi polufinala završnice košarkaškog Prvenstva BiH

Prije 1 sat 0 min čitanja

Frimpong na pragu Anfielda: Liverpool dovodi brzog beka iz Leverkusena

Prije 2 sata 2 min čitanja

Zenica je uz Čelik: U goste dolazi Stupčanica, očekuje se rekordna posjeta

Prije 2 sata 2 min čitanja

Postecoglou pred finale: Nastavit ću pobjeđivati, gdje god da budem

Prije 2 sata 1 min čitanja

Zenica domaćin 7. Rugby Kids Festa

Prije 3 sata 3 min čitanja

Slične objave

FudbalPremijer liga BiH

Boban i Maksimović najavili hercegovački okršaj sa Zrinjskim

Prije 3 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
FudbalOstale bh. lige

Dragana Stokanović najavila derbi kola Premijer ženske lige BiH između Leotara i Emine

Prije 3 sata Dodaj komentar 3 min čitanja
Bh. internacionalciFudbal

Reprezentativac Bosne i Hercegovine na izlaznim vratima kluba, ima nekoliko opcija za nastavak karijere

Prije 4 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
FudbalPremijer liga BiH

Klafurić i Medić uoči nedjeljnog okršaja na Pecari: Spremni dočekujemo Željezničar

Prije 4 sata Dodaj komentar 3 min čitanja
FudbalIno fudbal

Gennaro Gattuso odlazi iz Hajduka: U nedjelju će posljednji put voditi Splićane na Poljudu

Prije 4 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
ReprezentacijaRukomet

Nebojša Grahovac: Sa ovakvim (ne)radom bosanskohercegovački rukomet nema perspektivu

Prije 5 sati Dodaj komentar 5 min čitanja
SPORT CENTAR

Zaprati nas:

© 2009-2025 SC SPORT. Sva prava pridržana.

  • Impressum
  • Marketing
  • O nama

Removed from reading list

Undo
Dobrodošli nazad!

Prijavite se na svoj račun

Lost your password?