Pred fudbalerima Intera je meč sezone – finale Lige prvaka protiv Paris Saint-Germaina u Münchenu.
“Nerazzurrima” je izmakao Scudetto u Serie A, ali to bi palo u zaborav ukoliko na Allianz Areni Lautaro Martínez i saigrači zabilježe trijumf i podignu prestižni trofej.
„Mislim da smo napredovali, rasli smo zajedno. Igrali smo sa vrhunskim protivnicima, prekinuli smo rekorde nepobjedivosti ekipa (Bayern je bio bez poraza na svom stadionu u Ligi šampiona od aprila 2021. godine). Pokazali smo da zaslužujemo poštovanje,“ rekao je Martínez.
Inter je u nezaboravnom polufinalu eliminisao Barcelonu. Ipak, Paris Saint-Germain je pokazao snagu izbacivši čak tri premijerligaša.
„Pričamo o finalu Lige prvaka. Zaslužili smo ovo mjesto. Od početka smo imali sjajan put. Ostao nam je još jedan korak do osvajanja ovog trofeja… Imamo svjetske i evropske prvake (u timu). Znamo kako da pripremimo finale Lige prvaka, kao i finale Evropskog ili Svjetskog prvenstva. Znamo da će sutrašnji meč biti veoma neizvjestan,“ rekao je Simone Inzaghi na konferenciji za medije.
Šta traži od svojih?
„Koncentraciju, odlučnost, ali bez opsesije. Finale ne smije da postane opsesija,“ naglasio je Inzaghi.
Milanski klub bio je prvak Evrope tri puta – 1964, 1965. i 2010. godine, a u posljednjem finalu, prije dvije godine, poražen je od Manchester Cityja rezultatom 1:0.