Benjamin Sesko, napadač RB Leipziga, odlučan je u namjeri da karijeru nastavi u Manchester Unitedu, iako engleski velikan ove sezone neće igrati nijedno evropsko takmičenje.
Kako prenose britanski mediji, slovenski reprezentativac preferira dolazak na Old Trafford ispred Newcastlea, koji je izborio plasman u Ligu prvaka.
Ova odluka baca novo svjetlo na nedavne komentare legendarnog Alana Shearera, koji je nakon Unitedovog poraza u finalu Evropske lige od Tottenhama izjavio da će klub bez evropskih nastupa teško privući vrhunske igrače. Shearer je tada naglasio kako ne vidi način na koji bi United mogao privući elitna pojačanja.
Ipak, čini se da Seska ne brine nedostatak evropskih utakmica, a njegova spremnost da prihvati ponudu Uniteda direktno pobija Shearerove tvrdnje. Transfer bi mogao biti vrijedan oko 64 miliona funti, koliko iznosi njegova otkupna klauzula.