U sedmom izdanju podcasta (IN)Direkt, gostovao je Senijad Ibričić, sportski direktor FK Sarajevo. Ibričić je počeo svoju karijeru u Podgrmeču iz Sanskog Mosta, a postigao je velike uspjehe kao igrač Hajduka. Također je bio član reprezentacije Bosne i Hercegovine koja se plasirala na Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine. Nakon što je završio svoju igračku karijeru, odlučio je ostati u svijetu nogometa kao sportski direktor u Domžalama, prije nego što je došao na Koševo.
U novoj emisiji podcasta, Ibričić je razgovarao o raznim temama iz svog životnog i nogometnog puta.
Na pitanje o prelaznom na samom početku gostovanja upitan je Ibričić o transferima za koje je rekao da je Sarajevo odradilo ono što je planiralo i da neće biti mnogo promjena u ostatku prelaznog roka.
Govoreći o svom početku karijere Ibričić je rekao da mu je drago spomenuti da je karijeru počeo u “Podgrmeču” iz Sanskog Mosta te da je već sa 18 godina skrenuo pažnju na sebe i da je ubrzo otišao na pripreme sa Hajdukom gdje nije prošao, ali je nastavio dalje sa Zagrebom, te je istakao da je išao na probu u Željezničar, ali da ni tu nije zadovoljio.
Menadžer ga je nakon neuspješnih proba u Hajduku i Željezničaru odveo u NK Zagreb za koji kaže da je bio idealan izbor u tom momentu.
Nadimak “Trupko” je dobio od najstarijeg brata, rekao je Senijad Ibričić te dodao da je brat bio njegova stalna podrška.
U Zagrebu ga je dočekala ekipa sa izuzetno kvalitetnim igračima, ali Ibričić je imao samo jednu želju – uživati u fudbalu.
“Današnji fudbal je nažalost postao biznis, djeca od 15-16 godina dobijaju ogromne ugovore i na taj način im se ‘ubija volja'”, između ostalog rekao je Ibričić te dodao “Danas već svi na početku svoje karijere razmišljaju o nekim bogatim ugovorima i milionima”.
O iskustvu igranja u Hajduku, Senijad Ibričić je rekao: “Igrat u Hajduku kada je dobra atmosfera i kad imaš dobar rezultat, ja mislim da je bolji osjećaj nego igrati u Real Madridu.”
Ostatak emisije u kojem je Ibričić govorio o mnogim zanimljivim temama, svojoj karijeri, uticaju novca i o tome kako ga novac nije promijenio moguće je pogledati na oficijelnom YouTube kanalu Oslobodjenje.