Košarkaši sarajevske Bosne su sinoć u “Skenderiji” savladali novosadsku Vojvodinu u uzvratnoj utakmici polufinala Final Foura ABA 2 lige.
“Studenti su pobjedom rezultatom 75:66 potvrdili pobjedu ostvarenu prije osam dana u Novom Sadu (92:91) čime su ostvarili plasman u finale doigravanja za ulazak u ABA ligu.
Bosna će u finalnoj seriji odmjeriti snage sa slovenačkom Ilirijom koja je u polufinalu eliminisala Zlatibor iz Srbije. Finalna serija će se igrati na dvije dobijene utakmice.
Prva je na rasporedu 29. aprila u “Skenderiji”, a druga sedam dana poslije, odnosno 6. maja u Ljubljani. U slučaju da obje ekipe budu imale po jednu pobjedu, igrat će se majstorica, i to u “Skenderiji” 13. maja.
Pobjednik finalne serije će izboriti direktan plasman u ABA ligu, dok će poraženi igrati baraž protiv pretposljednjeg tima na tabeli najvišeg ranga takmičenja.
Podsjećamo, danas je Skupština ABA lige donijela i odluku o proširenju takmičenja sa 16 na 20 timova, ali i dalje to zvanično nije potvrđeno i nije jasno kako će to tačno utjecati na status Bosne.