Korištenjem ove stranice prihvaćate Pravila o privatnosti i Uvjete korištenja.
Prihvati
SPORT CENTARSPORT CENTAR
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
Čitanje: Makaš: Evropsko prvenstvo u Beogradu bilo je “rolerkoaster emocija”
Podijeli
Aa
SPORT CENTARSPORT CENTAR
Aa
Traži
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
Imate postojeći račun? Prijavi se
Zaprati nas
  • Impressum
  • Marketing
  • O nama
© 2023 SC SPORT. Sva prava pridržana.
SPORT CENTAR > Ostali sportovi > Borilački sportovi > Makaš: Evropsko prvenstvo u Beogradu bilo je “rolerkoaster emocija”
Borilački sportoviOstali sportovi

Makaš: Evropsko prvenstvo u Beogradu bilo je “rolerkoaster emocija”

---
Objavio Belmin Pezo Prije 1 godina
Podijeli
4 min čitanja
Foto: Vanja Tolj/FENA
Podijeli

Bosanskohercegovački taekwondoisti osvojili su tri medalje na Evropskom prvenstvu u olimpijskom taekwondou, koje se prije nekoliko dana održalo u Beogradu.

Bronzane medalje za BiH donijeli su Ada Avdagić i Nedžad Husić, dok je Džejla Makaš osvojila srebro i postala viceprvakinja Evrope.

Makaš je već u kvalifikacijama za Olimpijske igre nagovijestila da je u odličnoj formi, a sada je to dokazala srebrom sa Evropskog prvenstva. Na današnjoj konferenciji za medije u Olimpijskom komitetu BiH, reprezentativka BiH se osvrnula na ovaj veliki uspjeh. 

– Nakon kvalifikacija za Olimpijadu nisam bila tužna i razočarana, već sam zahvaljujući odličnim borbama i podršci mnogih došla do ovog srebra. Smatram da još nisam spremna za Olimpijske igre jer sam premlada, ali drago mi je što sam svima pokazala da mogu – izjavila je Makaš.

Nastup na EP-u u Beogradu opisala je kao „rolerkoaster emocija“, posebno u trećoj borbi u kojoj je zahvaljujući dva precizna udarca došla do preokreta u posljednjih sedam sekundi.

– U finalu sam bila spremna i vjerovala sam u pobjedu protiv predstavnice Hrvatske koja je dvostruka svjetska i trostruka evropska prvakinja. Malo mi je falilo za pobjedu, ali njeno iskustvo i fizička sprema su presudili – kazala je Makaš i dodala da očekuje da će bh. taekwondoisti u budućnosti ostvariti još veće uspjehe.

Ada Avdagić osvojila je bronzanu medalju drugog dana EP-a. Kako je kazala, dugogodišnji rad i treniranje vratili su joj se na najbolji mogući način.

– Sav taj rad i trud se isplatio kada sam osvojila bronzanu medalju. Znam da mogu napraviti još bolji rezultat, ali ovo takmičenje je bilo veliko iskustvo. Zadovoljna sam svojim nastupom i trudiću se da na narednim takmičenjima predstavim BiH na najbolji mogući način – navela je Avdagić.

Osvajač tri od ukupno šest bh. medalja sa evropskih prvenstava Nedžad Husić kazao je da je prva medalja za BiH koju je u Beogradu osvojila Ada Avdagić podigla moral cijeloj bh. ekipi.

–  Medalja koju je osvojila Ada dala nam je vjetar u leđa i ubrzo nakon nje medalje smo otvojili Makaš i ja. Zadovoljan sam svojim nastupom, s obzirom da sam nastupio u olimpijskoj kategoriji. Imao sam dosta problema sa kilažom i dobijanjem mišićne mase, ali osjetio sam da sam spreman i vjerujem da će mi biti mnogo lakše u ovoj kategoriji – izjavio je Husić.

Trener bh. taekwondoista i Nedžadov otac, Haris Husić napominje da reprezentacija BiH uz malo više sreće i truda na idućem velikom takmičenju sigurno može osvojiti zlatnu medalju, ali da će za takav uspjeh zasigurno trebati mnogo truda i rada u narednom periodu.

Član predsjedništva Taekwondo saveza BiH Samir Šarić kazao je da je Savez izdašno podržao mlade bh. takmičare koji su željeli izboriti plasman na Olimpijske igre u Parizu, ali, iako bh. takmičari u tome nisu uspjeli, ulaganje se vratilo Savezu osvajanjem medalja u Beogradu.

– Imali smo plan da na ovom Evropskom prvenstvu da osvojimo tri seniorske medalje i u tome smo uspjeli. To nikome u BiH do sada nije pošlo za rukom kada su u pitanju olimpijski sportovi i veoma smo ponosni. Imamo sjajan tim i trenutno smo najtrofejniji olimpijski sport u BiH. Očekujemo još veće rezultate – kazao je Šarić.

(FENA) 

Možda vas zanima

Ovo se nikad ranije nije desilo u Formuli 1: Vozači će u idućoj utrci nositi rashladne prsluke

Priznanje za bh. taekwondo: Upravni odbor ETU-a zakazao sastanak u Sarajevu

Zašto je ljubavna priča Taylor Swift i Travisa Kelcea ‘muzika za uši’ NFL komesara Goodella?

Edin Branković ispunio normu za Evropsko i Svjetsko prvenstvo te kvalifikacije za Olimpijske igre

Stravičan napad: Čuveni ragbista nokautirao policajca jednim udarcem, izazvao mu krvarenje u mozgu

TAGOVI: ava avdagic, dzejla makas, evropsko prvenstvo u taekwando, nedzad husic
Podijeli ovaj članak
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp Kopiraj link
Prethodni članak Beckham: Loš period Manchester Uniteda traje dugo
Sljedeći članak Napetost raste u kampovima Furyja i Usyka pred borbu za neprikosnovenog prvaka u teškoj kategoriji




Pratite nas

113K Pratilaca

Zaprati nas

1146 Pratilaca

Zaprati nas

5129 Pratilaca

Zaprati nas

940 Pretplatnika

Pretplatite se

830 Pratilaca

Zaprati nas

1137 Pretplatnika

Pretplatite se

UEFA Konferencijska liga: Džeko starter u pobjedi Fiorentine, Bajić i Miličević vodili AEK do novog trijumfa

Prije 2 sata 2 min čitanja

UEFA Evropa liga: Demiroviću odbranjen jedanaesterac, Ahmedhodžićev Feyenoord poražen, Dinamo bolji od Maccabija

Prije 2 sata 1 min čitanja

Bivši trener Milana na korak od preuzimanja Al Ittihada

Prije 2 sata 1 min čitanja

Euroliga: Partizan i Real Madrid ostvarili pobjede pred domaćim navijačima, Zvezda poražena u Minhenu

Prije 2 sata 1 min čitanja

Barcelona nakon drame stigla do šeste titule klupskog prvaka svijeta

Prije 2 sata 2 min čitanja

Skandal u Beogradu pred utakmicu Eurolige: Pred dvoranom ostalo 2.000 ljudi

Prije 2 sata 2 min čitanja

Zeljković pohvalio Zrinjski nakon sjajne evropske pobjede: Dokaz kvaliteta našeg domaćeg takmičenja

Prije 2 sata 1 min čitanja

Štimac zadovoljan nakon ubjedljivog trijumfa: Kapa do poda igračima, ali moramo ostati skromni

Prije 3 sata 2 min čitanja

Slične objave

FudbalIno fudbal

Zrinjski razbio Lincoln i zaradio veliki evropski bonus

Prije 3 sata 1 min čitanja
FudbalIno fudbal

Erik ten Hag blizu povratka na klupu nizozemskog velikana

Prije 3 sata 1 min čitanja
FudbalIno fudbal

UEFA Konferencijska liga: Mulahusejnović junak armenskog predstavika, Crystal Palace savladao Dynamo

Prije 3 sata 1 min čitanja
FudbalIno fudbal

UEFA Evropa liga: Memić asistent u pobjedi Viktorije, Gigović odigrao cijeli meč u trijumfu Young Boysa

Prije 4 sata 1 min čitanja
FudbalIno fudbal

Petarda Zrinjskog u Mostaru: Lincoln nemoćan u duelu sa bh. prvakom

Prije 4 sata 3 min čitanja
FudbalIno fudbal

Bivši golman Čelika, Krupe i Sarajeva Matej Marković karijeru nastavlja u Hrvatskoj

Prije 4 sata 1 min čitanja
SPORT CENTAR

Zaprati nas:

© 2009-2025 SC SPORT. Sva prava pridržana.

  • Impressum
  • Marketing
  • O nama

Removed from reading list

Undo
Dobrodošli nazad!

Prijavite se na svoj račun

Lost your password?