Korištenjem ove stranice prihvaćate Pravila o privatnosti i Uvjete korištenja.
Prihvati
SPORT CENTARSPORT CENTAR
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
  • Ad imageAd image
    Ad imageAd image
Čitanje: Magoda: Nisam više kandidat za N/FSBiH, ko će biti izabran, zaista me ne zanima
Podijeli
Aa
SPORT CENTARSPORT CENTAR
Aa
Traži
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
  • Ad imageAd image
    Ad imageAd image
Imate postojeći račun? Prijavi se
Zaprati nas
  • Impressum
  • Marketing
  • O nama
© 2023 SC SPORT. Sva prava pridržana.
SPORT CENTAR > Fudbal > Ino fudbal > Magoda: Nisam više kandidat za N/FSBiH, ko će biti izabran, zaista me ne zanima
FudbalIno fudbal

Magoda: Nisam više kandidat za N/FSBiH, ko će biti izabran, zaista me ne zanima

Objavio Belmin Pezo Prije 6 mjeseci Dodaj komentar
Podijeli
6 min čitanja
FOTO: F.Z./www.n1info.ba
Podijeli

Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo dalo je negativno mišljenje na obje nedavno održane sjednice, vezane za Fudbalski savez KS, saznaje Raport.

A kako bi se napokon riješio ovaj spor, čiji se korijeni vuku godinama unazad, a što je kulminiralo posljednjih mjeseci, kada se biraju članovi ne samo za rukovodstvo FSKS, nego i predstavnici sarajevskog fudbala u tijelima federalnog i državnog saveza, moguće je sazivanje nove sjednice i to na inicijativu ministarstva. I na toj bi sjednici učestvovali klubovi koji, prema Zakonu o sportu KS, jedino i mogu biti članovi Saveza.

“Tačno je, upravo potpisujem odluku o tome da će i jedna i druga sjednica dobiti negativno mišljenje. Izborna sjednica Skupštine FSKS, koja je održana 11. decembra prošle godine u prostorijama Nogometnog saveza BiH, dobila je negativno mišljenje Ministarstva kulture i sporta jer nije bilo kvoruma i jer su u radu Skupštine učestovala udruženja koja, međutim, na osnovu inspekcijskog nalaza i Zakona o sportu KS, ne mogu biti članovi Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo”, objašnjava za Raport ministar kulture i sporta KS Kenan Magoda.

U isto vrijeme, kada i sjednica u NSBiH, održan je skup u obližnjem hotelu Ibis koji su učesnici, među kojima čak 22 kluba, također proglasili Skupštinom FSKS.

Međutim, niti ova sjednica nija dobila pozitivan stav nadležnog Ministarstva.

“Ako se sjećate, klubovi su inicirali Vanrednu sjednicu FSKS koja je održana u novembru. Međutim, Ministarstvo pravde i uprave KS taj je zahtjev za upis odbilo. Prema tome, Ministarstvo kulture i sporta KS niti ovu drugu sjednicu, iz decembra, istih članova nije moglo prihvatiti te smo dali negativno mišljenje”, pojašnjava Magoda.

Inače, njegovom ministarstvu vraćen je “vruć krompir” nakon zaključka Ministarstva pravde i uprave KS da su u decembru 2024. održane dvije sjednice skupštine za isto udruženje (Fudbalski Savez Kantona Sarajevo), kao i da je osporena zakonitost i statutarnost svake od njih.

Zbog toga je, kako su naveli iz Ministarstva pravde i uprave KS, bilo potrebno da nadležni organ uprave, a to je Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, utvrdi statutarnost i zakonitost održanih sjednica od 11. decembra prošle godine.

A kako su sada obje dobile negativno mišljenje, postavlja se pitanje gdje je izlaz?

“Moj je stav da napravimo sastanak u koji bi bili uključeni Ministarstvo kulture i sporta, Ministarstvo pravde i uprave te rukovodstvo Vlade KS i zatražimo da se u roku od 72 sata napravi sjednica Skupštine Fudbalskog saveza na kojoj bi učestvovali svi koji imaju pravo po Zakonu, a to su samo klubovi bez ‘fantomskih’ udruženja. Time bi se ispoštovale odluke i preporuke i kantonalne inspekcije i Ministarstva kulture i sporta”, kaže Magoda. Dodaje da će tražiti da “sjednica bude otvorena za medije i da više neće biti zavrtanja ruku”.

“Želim samo jedno – a to je da sve bude organizirano po Zakonu. A ko će biti izabran, zaista me ne zanima, samo neka bude onaj ko dobije najviše glasova”, kaže Magoda.

Znači li to da on više nije kandidat za Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH na izborima u FSKS?

“Neću više biti dio toga, nisam kandidat niti me zanimalo. To sam prihvatio samo na inicijativu klubova, da bi se vidjelo da postoji neko ko se ne plaši onih koji su zavrtanjem ruku navikli dobijati glasove”, poruka je Magoda.

Magoda je Raportu potvrdio da je sjednici Skupštine Fudbalskog saveza KS, održanoj u Nogometnom savezu BiH, prisustvovalo samo 13 od 35 članova, a među njima samo pet klubova (Bojnik, Hrid, Željezničar, El Tarik, Jedinstvo Ljubnići). Ostatak su popunili predstavnici raznoraznih udruženja, preciznije po jedan predstavnik Udruženja fudbalskih delegata (UFD), Udruženja fudbalskih trenera (UFT) i Udruženja veterana te tri delegata ispred Udruženja sportskih fudbalskih radnika (USFR) te predsjednik i potpredsjednik Skupštine.

Preciznije, na sjednici Skupštine FSKS bili su Ermin Begović (UFD), Ismet Džananović (NK Jedinstvo Ljubnići), Amir Glasić (UFT), Haris Gvozden, Damir Malić i Ivan Pandžić (USFR), Adnan Karamehmedović (FK El Tarik), Emir Mehmedagić (FK Željezničar), Boris Pejić (predsjednik Skupštine), Mehmed Spaho (potpredsjednik Skupštine), Admir Šehović (Udruženje veterana), Nihad Zaimović (FK Hrid) i Ismet Žiga (NK Bojnik).

Zanimljivo, iz FSKS nikada nisu htjeli javno potvrditi koliko je članova učestvovalo u radu spomenute sjednice pa ni to da su do kvoruma stigli bjesomučnim izricanjem suspenzija “neposlušnim” klubovima. Naime, jedna od teorija kaže da su čelnici FSKS suspenzije iskoristili kako bi se na sjednici konstatiralo da se kvorum utvrđuje ne na osnovu ukupnog broja delegata, već samo onih “nesuspendiranih”? Međutim, to, prema svemu sudeći, nije prošlo.

Možda vas zanima

Novi početak za Rođene: FK Velež predstavio stručni štab i ambicije za sezonu

Franck Kessie bi mogao zaigrati s Edinom Džekom: Al Ahli spreman na njegov odlazak

Messijev najbolji prijatelj stigao u Inter Miami: De Paul nastavlja karijeru u MLS-u

Rudar ne staje: Arber Mrijaj, lijevi bek iz Njemačke, postao 20. pojačanje Prijedorčana

Počinje nova sezona Wwin lige BiH: Fudbal se vraća na bh. terene

TAGOVI: fsks, kenan magoda, nsbih
Podijeli ovaj članak
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp Kopiraj link
Prethodni članak Ibrahimović u Zagrebu: Milan uvijek mora pobjeđivati
Sljedeći članak Potencijalni reprezentativac BiH postigao gol i doveo svoj tim u vodstvo u Ligi prvaka
Ostavi komentar Ostavi komentar

Komentariši Poništi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *




Pratite nas

113K Pratilaca

Zaprati nas

1146 Pratilaca

Zaprati nas

5129 Pratilaca

Zaprati nas

940 Pretplatnika

Pretplatite se

830 Pratilaca

Zaprati nas

1137 Pretplatnika

Pretplatite se

Novi početak za Rođene: FK Velež predstavio stručni štab i ambicije za sezonu

Prije 53 sekundi 4 min čitanja

Franck Kessie bi mogao zaigrati s Edinom Džekom: Al Ahli spreman na njegov odlazak

Prije 18 minuta 1 min čitanja

Messijev najbolji prijatelj stigao u Inter Miami: De Paul nastavlja karijeru u MLS-u

Prije 38 minuta 1 min čitanja

Marko Rikalo karijeru nastavlja u Brazilu

Prije 58 minuta 1 min čitanja

Rudar ne staje: Arber Mrijaj, lijevi bek iz Njemačke, postao 20. pojačanje Prijedorčana

Prije 1 sat 2 min čitanja
Foto: FK Velež

Počinje nova sezona Wwin lige BiH: Fudbal se vraća na bh. terene

Prije 2 sata 1 min čitanja

Admir Adžem i Dženan Šabić najavili nedjeljni okršaj sa Radnikom na Grbavici

Prije 12 sati 3 min čitanja

Piastri dominantno do sprint pole pozicije, katastrofa za Hamiltona u Belgiji

Prije 12 sati 1 min čitanja

Slične objave

FudbalIno fudbal

Znate li zbog čega Manchester United ne dozvoljava navijačima da na dres štampaju ime Ronalda, Beckhama i Cantone?

Prije 13 sati Dodaj komentar 2 min čitanja
FudbalIno fudbal

Engleski niželigaš poslao ponudu za veznjaka Manchester Uniteda

Prije 13 sati Dodaj komentar 2 min čitanja
EuroligaKošarka

Nikola Mirotić ima novi klub, ali ćemo ga i dalje gledati u Euroligi

Prije 13 sati Dodaj komentar 2 min čitanja
FudbalIno fudbal

Kapiten Tottenhama napušta London: Naredna destinacija – daleko od Evrope

Prije 14 sati Dodaj komentar 1 min čitanja
FudbalIno fudbal

Legenda ima novi posao: Andrea Pirlo na klupi Uniteda

Prije 14 sati Dodaj komentar 1 min čitanja
Ostali sportoviVodeni sportovi

Prve historijske medalje za Bosnu i Hercegovinu: Barlov i Zulfić briljirali na EPYG

Prije 14 sati Dodaj komentar 1 min čitanja
SPORT CENTAR

Zaprati nas:

© 2009-2025 SC SPORT. Sva prava pridržana.

  • Impressum
  • Marketing
  • O nama

Removed from reading list

Undo
Dobrodošli nazad!

Prijavite se na svoj račun

Lost your password?