Karijera Dušana Vlahovića u Juventusu bliži se kraju. Možda ode već ovog ljeta, a moguće je i da ostane do januara, ali suština je jasna – došlo je vrijeme za rastanak.
Ovom napadaču narednog ljeta ističe ugovor, a kako je odbio da potpiše novi pod smanjenim finansijskim uslovima, Juventus čini sve da ga proda već sada.
Otkupna cijena nije prioritet – „Stara dama“ želi da se oslobodi ogromne bruto plate koju Vlahović trenutno prima, a koja iznosi 12,5 miliona eura.
Vlahović je navodno odbio Fenerbahçe i klubove iz Saudijske Arabije jer želi ostati u vrhunskom evropskom fudbalu. U igri su Milan, Atlético Madrid, kao i neki klubovi iz Bundeslige.
„Imamo dogovor s Dušanom da može otići ovog ljeta ukoliko stigne dobra ponuda. On može napustiti klub samo u tom slučaju, ali ponuda još nije stigla“, rekao je generalni direktor Juventusa, Damien Comolli.