U okviru 28. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, Igman i Radnik odigrali su uzbudljivo prvo poluvrijeme u Konjicu. U meču od ogromne važnosti za opstanak, domaći su zahvaljujući golu Mulata u završnici poluvremena stekli minimalnu, ali vrijednu prednost od 1:0.
U uvodnim minutama igralo se uglavnom na sredini terena, a prvu ozbiljnu priliku imao je Teodorović za Radnik, koji glavom šutira preko gola nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Igman je svoju prvu veliku šansu imao preko Souse, ali njegov udarac iz blizine odbranio je Lakić.
Najaktivniji u napadu Igmana bio je Burey. U 33. minuti njegov šut je blokirao Pekarić, dok je u 35. minuti pogodio stativu i tako bio nadomak vodećeg gola. Nedugo potom, Burey je ponovo prijetio, ali je Lakić još jednom sjajno intervenisao.
Radnik je do kraja poluvremena zaprijetio uglavnom preko prekida i kontranapada, ali bez ozbiljnije završnice.
I kada se činilo da će na odmor otići bez golova, u 44. minuti Mulato je iskoristio dobar pas saigrača i pogodio za vodstvo Igmana od 1:0.
U slučaju pobjede, Igman bi stigao do 30 bodova i dodatno zakomplikovao borbu za opstanak, dok bi Radnik ostao na 32 boda.