Korištenjem ove stranice prihvaćate Pravila o privatnosti i Uvjete korištenja.
Prihvati
SPORT CENTARSPORT CENTAR
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
  • Ad imageAd image
    Ad imageAd image
Čitanje: Horde zla: UNFKS osuđuje sve pokušaje mahalskih struktura
Podijeli
Aa
SPORT CENTARSPORT CENTAR
Aa
Traži
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
  • Ad imageAd image
    Ad imageAd image
Imate postojeći račun? Prijavi se
Zaprati nas
  • Impressum
  • Marketing
  • O nama
© 2023 SC SPORT. Sva prava pridržana.
SPORT CENTAR > Fudbal > Premijer liga BiH > Horde zla: UNFKS osuđuje sve pokušaje mahalskih struktura
FudbalPremijer liga BiH

Horde zla: UNFKS osuđuje sve pokušaje mahalskih struktura

Objavio Belmin Pezo Prije 2 godine
Podijeli
5 min čitanja
FOTO: Sport Centar
Podijeli

Nakon završetka prvog dijela sezone, najvatreniji navijači Sarajeva su podijelili svoje mišljenje o stručnom štabu putem objave.

Saopštenje navijača Sarajeva prenosimo u potpunosti.

“Burna polusezona je iza Fudbalskog kluba Sarajevo, ali konačno postoji osnova da naši navijači sa optimizmom mogu gledati ka budućnosti. Nećemo se vraćati u prošlost i podsjećati na sve ono što je bilo, želimo samo istaći da smo zadovoljni angažmanom aktuelnih klupskih struktura na postepenom vraćanju FK Sarajevo u vrh bh. fudbala.

Svjesni smo koliko je to težak i mukotrpan proces i ovom prilikom pozivamo i druge navijače da pokažu strpljenje i budu racionalni, a kao što smo dosad bezbroj puta pokazali, UNFKS će biti prvi koji će u slučaju potrebe ukazati na nepravilnosti i na postupke koji bi mogli ugroziti budućnost našeg kluba.

Stručni štab na čelu sa Simonom Rožmanom, kao i sportski direktor Senijad Ibričić, imaju našu otvorenu podršku u svom radu. Nažalost, ne možemo se ne dotaći kampanje koja se polako pokreće, a koja ima za cilj da Simona Rožmana, ali i svakog drugog sportskog radnika koji nije ranije imao veze sa Sarajevom, a koji je u našem klubu ili se sa našim klubom povezuje, označiti “strancem” koji ne razumije naš fudbal, ne razumije Sarajevo i kao takav nije dobrodošao u naš klub.

Nije ovo prvi put da određene neformalne strukture oko kluba pokušavaju na takav način izvršiti pritisak, kako na Ismira Mirvića, tako i na navijače koji su neupućeni u dešavanja. Nećemo ulaziti duboko u fudbalska pitanja i glumiti znalce, ali ćemo istaći da su fudbalske zakonitosti univerzalne i da bi se, ako se u našoj ligi i našem klubu ne mogu primijeniti stvari koje funkcionišu svugdje u svijetu, trebali prilagoditi mi, a ne ostatak svijeta. Jer oni bilježe mnogo veće uspjehe od nas.

S druge strane, Sarajevo ima historiju i epitet otvorenog grada, grada koji je svoje najljepše i najznačajnije trenutke kroz bogatu historiju doživio jer je bio vrlo otvoren i tolerantan prema svakome ko je bio dobronamjeran i imao ideje kako ga unaprijediti. Naš klub je predstavnik našeg grada, i žalosti nas kad vidimo mentalnu i svakojaku drugu skučenost pojedinaca koji su ostavili dubok trag u historiji našeg kluba, a koji danas otvoreno ismijavaju stručni štab, često koristeći argumente koji u stvarnosti ni nemaju uporište, ali imaju odjek među publikom koja ne želi zagrebati ispod površine i sa malo dubljim razumijevanjem pristupiti stvarima.

UNFKS nije niti će biti ničiji advokat, postoje izuzetno opravdane i argumentovane kritike i na račun stručnog štaba i na račun klupskih struktura, ali one se ne bave nečijim mjestom rođenja, gestikulacijama, akcentom niti sličnim pitanjima, koja sa samim fudbalom nemaju veze. Primitivne, neargumentovane kritike nikad nećemo uvažavati niti uzimati za relevantne.

U tom kontekstu pozivamo klub da se što hitnije oglasi po pitanju izbora novog direktora. Od 24. jula 2023. godine, kada je Ajla Alimanović zvanično podnijela ostavku, prošlo je tačno 148 dana, odnosno skoro pet mjeseci. Zašto novi direktor još nije izabran, i da li Ajla Alimanović još uvijek obavlja zadatke koje je ranije obavljala, pošto je prilično izvjesno da je to slučaj?

Za kraj ćemo još jednom ponoviti, niko od nas ne može garantovati da će aktuelni stručni štab biti uspješan, ali ono što možemo jeste da stručnom štabu stvorimo platformu gdje će odlučivati isključivo njihova stručnost i sposobnost. S tim u vezi, ako već nekome nije bilo jasno iz dosad napisanog, UNFKS osuđuje sve pokušaje mahalskih struktura da stvore u navijačkoj bazi otpor prema struci i sruše atmosferu u klubu i odbijaju da učestvuju u tome”, stoji u saopštenju navijača Sarajeva.

Možda vas zanima

Utakmica karijere za Ajdina Hasića: Bh. fudbaler briljirao protiv prvaka Poljske (VIDEO)

Bomba na Marakani: Marko Arnautović potpisuje za Crvenu zvezdu

Novi Pazar i Velež remizirali u posljednjoj provjeri pred početak nove sezone

Vukovar doveo bivšeg fudbalera Liverpoola i Manchester Cityja

Bivši igrač Hajduka popisao za Široki Brijeg

TAGOVI: fksarajevo, horde zla
Podijeli ovaj članak
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp Kopiraj link
Prethodni članak EFL Carabo Cup: Liverpool pregazio West Ham i plasirao se u polufinale
Sljedeći članak Ndoye Heroj Bologne: Preokret u produžecima protiv favoriziranog Intera




Pratite nas

113K Pratilaca

Zaprati nas

1146 Pratilaca

Zaprati nas

5129 Pratilaca

Zaprati nas

940 Pretplatnika

Pretplatite se

830 Pratilaca

Zaprati nas

1137 Pretplatnika

Pretplatite se

Utakmica karijere za Ajdina Hasića: Bh. fudbaler briljirao protiv prvaka Poljske (VIDEO)

Prije 8 sati 2 min čitanja

Bomba na Marakani: Marko Arnautović potpisuje za Crvenu zvezdu

Prije 9 sati 1 min čitanja

Novi Pazar i Velež remizirali u posljednjoj provjeri pred početak nove sezone

Prije 9 sati 1 min čitanja

Juniori BiH savladali Srbiju u ragbiju 7 na EP-u

Prije 9 sati 1 min čitanja

Marko Šuković nije ušao u finale na EP U23 u Bergenu

Prije 10 sati 3 min čitanja

Taekwondo saveza BiH potpisao važan sporazum s Ministarstvom odbrane BiH

Prije 10 sati 2 min čitanja

Vukovar doveo bivšeg fudbalera Liverpoola i Manchester Cityja

Prije 10 sati 1 min čitanja

Bivši igrač Hajduka popisao za Široki Brijeg

Prije 11 sati 1 min čitanja

Slične objave

FudbalOstalo

Opljačkan dom Michela Platinija: Nestali trofeji i medalje neprocjenjive vrijednosti

Prije 11 sati Dodaj komentar 2 min čitanja
FudbalPremijer liga BiH

Novi premijerligaš predstavio tri nova igrača: Raković se vratio, stigao i španski defanzivni tandem

Prije 11 sati Dodaj komentar 1 min čitanja
Ostali sportoviVodeni sportovi

Lana Pudar otkazala nastup na Svjetskom prvenstvu zbog zdravstvenih problema

Prije 12 sati Dodaj komentar 2 min čitanja
Ostali sportoviTenis

Cerundolo zaustavio Džumhura u četvrtfinalu Bastada

Prije 12 sati Dodaj komentar 1 min čitanja
8
KošarkaReprezentacija

(FOTO) Košarkaša reprezentacija BiH obavila prvi trening u Skenderiji u sklopu priprema za Eurobasket

Prije 12 sati Dodaj komentar 3 min čitanja
Bh. internacionalciFudbal

Borussia Mönchengladbach zvanično predstavila Tabakovića

Prije 13 sati Dodaj komentar 1 min čitanja
SPORT CENTAR

Zaprati nas:

© 2009-2025 SC SPORT. Sva prava pridržana.

  • Impressum
  • Marketing
  • O nama

Removed from reading list

Undo
Dobrodošli nazad!

Prijavite se na svoj račun

Lost your password?