Fudbaler Sarajeva Giorgi Guliashvili pozvan je u reprezentaciju Gruzije za predstojeće utakmice UEFA Lige nacija protiv Armenije.
Selektor Gruzije Willy Sagnol objavio je spisak kandidata za dvomeč protiv Armenije u kojem će Gruzija pokušati izboriti opstanak u B Ligi nacija, a na njemu se našao i najbolji fudbaler “Bordo tima”.
Utakmice se igraju 20. marta u Jerevanu i 23. marta u Tbilisiju, a zanimljivo, već 26. marta Sarajevo očekuje zaostali susret WWIN lige Bosne i Hercegovine protiv Borca i pitanje je u kakvom će se stanju vratiti daleko najvažniji igrač Sarajeva ove sezone.
Guliashvili igra izvanredno ove sezone i postigao je 13 pogodaka na 20 ligaških utakmica za Sarajevo. Tome je dodao i četiri pogotoka u Kupu Bosne i Hercegovine, dok je jedan gol postigao i kvalifikacijama za UEFA Evropsku konferencijsku ligu.
Prethodno je za mladu reprezentaciju Gruzije nastupio 20 puta i postigao osam pogodaka a još impresivniju statistiku ima u dresu juniorske selekcije za koju je na 18 susreta postigao 11 pogodaka.