Fudbaleri Željezničara ostvarili su uvjerljivu pobjedu u prijateljskoj utakmici u Hrasnici, savladavši ekipu Famosa rezultatom 9:1.
Plavi su dominirali tokom cijelog susreta, a posebno su se istakli Dženan Šabić, Vini Peixoto i Cullen Visscher, koji su postigli po dva gola. U strijelce su se još upisali Davor Rakić, Olanrewaju Ibraheem i Vedad Garčević.
Meč su započeli: Tarik Abdulahović – Edwin Odinaka, Mustafa Šukilović, Edin Osmanović, Ognjen Obradov – Samir Radovac, Afan Fočo – Ibraheem, Dženan Šabić, Vini Peixoto – Davor Rakić.
U nastavku susreta na teren su izašli: Alvin Ćosić – Amer Bašović, Daris Kelmendi, Leo Simoni, Deni Memišević – Admir Gojak, Eldar Dragović – Vedad Garčević, Cullen Visscher, Arman Džafo – Hamza Jaganjac.
Utakmica se igrala u okviru memorijalnog turnira “4. Viteška motorizovana brigada”, a Željezničar će i sutra imati novi test – od 18:45 sati Plavi igraju protiv Radnika iz Hadžića.