Željezničar je u četvrtak pred punim tribinama na Grbavici ugostio Koper u prvom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, a meč je završio rezultatom 1:1.
Podršku “Plavima” pružio je kapiten reprezentacije i novi igrač Fiorentine Edin Džeko, koji je utakmicu pratio sa tribina zajedno sa svojim ocem i sinom. Za zvaničnu stranicu FK Željezničar govorio je o atmosferi i igri na meču:
“Oduševljen sam atmosferom na Grbavici. Bilo je lijepo vratiti se i gledati Želju u jednoj evropskoj utakmici i osjetiti atmosferu koju su navijači priredili. Bilo je fenomenalno i sretan sam što sam imao priliku sa tribina uživati u vrhunskoj atmosferi. Možda je samo skandiranje Josipu Iličiću, kojeg lično poznajem, bilo bespotrebno. Onakvu atmosferu i dobru igru Želje ne smiju zasjeniti nikakva skandiranja, iako je možda i on doprinio tome u jednom trenutku. Međutim, Josip je naš momak, rođen u BiH i voli našu zemlju, što znam iz prve ruke, a prošao je teške trenutke u karijeri.”
Osvrnuo se i na igru tima:
“Što se tiče Željine igre, pozitivno sam iznenađen kako su izgledali, s obzirom na to da je stiglo dosta novih igrača. Prvo poluvrijeme me posebno oduševilo i da nije bilo naivno primljenog pogotka, sve bi bilo za čistu desetku. Vjerujem da će ekipa iz utakmice u utakmicu biti sve bolja, jer je potrebno vrijeme da se igrači upoznaju i adaptiraju na zamisli trenera. Generalno sam zadovoljan kako je Željo izgledao i igrao.”
Uzvratni susret igra se u četvrtak u 19:30 u Sloveniji, gdje se očekuje velika invazija navijača Željezničara.