Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Atić novo je pojačanje Košarkaškog kluba Bosna, te će biti od velikog značaja “Studentima” u izazovnoj sezoni.
Košarkaš je na samom početku dao je izjavu za klupsku stranicu, izražavajući svoje emocije i planove pred nadolazeću sezonu.
“Sarajevo je grad u kojem sam napravio svoje prve profesionalne korake u karijeri i donio prve važne odluke koje su me oblikovale kao igrača i osobu. Igrati za Bosnu, klub sa tolikom tradicijom i značajem za bosanskohercegovačku košarku, pred domaćom publikom, ima posebnu težinu”, rekao je Atić te je dodao:
“Nakon što sam imao priliku igrati u Španiji i steći vrijedno iskustvo, vraćam se sa jasnim ciljem da pomognem Bosni da bude respektabilan tim u ABA ligi. Očekujem sezonu punu izazova, ali i priliku da se dokažemo kao ekipa koja ne odustaje, koja se bori svaku utakmicu. Želim da budemo tim koji će donositi radost navijačima, a ja ću dati sve od sebe da Bosna bude tamo gdje pripada.”