Real Madrid je imao težak meč protiv Rayo Vallecana, ali na kraju su slavili rezultatom 2:1. Trener kraljevskog kluba, Carlo Ancelotti, istakao je da nije moguće uvijek biti na vrhuncu forme.
Odluka o pobjedniku je došla nakon impresivnih golova koje su postigli Francuz Kylian Mbappe u 30. minuti i Brazilac Vinicius četiri minute kasnije, dok je Pedro Diaz uspio ublažiti poraz postigavši gol u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.
“Osjećamo se dobro jer glavni cilj jeste bio da osvojimo bodove. Prvo poluvrijeme je bilo veoma dobro, mogli smo da pobijedimo i sa 3:0, ali na kraju je bilo 2:1. U drugom poluvremenu je bilo komplikovanije. Ipak, čak i u nastavku smo imali šanse za gol preko Mbappea i Viniciusa da povedemo 3:1. Kada vodiš 2:1 u 70. minutu, moraš i dobro da se braniš”, kaže Ancelotti i dodaje: “Razumijem da se navijačima nije dopao posljednji dio meča. Moramo da imamo na umu i to da su se mučili mnogi timovi koji su igrali u Ligi šampiona. Nisu pobijedili ili su čak i izgubili. Inter se mučio sa Monzom, kao i Liverpool sa Southamptonom. Leverkusen i Bayern su izgubili. Veoma je teško spremiti meč poput ovog sa Rayom, ekipom koja igra intenzivno i bori se”.
Zvijezde Reala, Vinicius i Mbappe su su zamijenjeni u posljednjoj trećini utakmice, a o tome je Ancelotti rekao sljedeće: “Vinicius i Mbappe dali su dva spektakularna gola. Igrali su dobro, ali kada moram da se branim, vadim napadače. Nije mi problem da ih zamijenim, zamijenio sam i Rodriga, to će nam i dobro doći za utakmicu u srijedu”.
U srijedu, Real Madrid gostuje kod Atletico Madrida, nakon što je kraljevski klub pobijedio u prvom meču osmine finala Lige prvaka rezultatom 2:1.