Flamengo je i dalje u pregovorima s predstavnicima Jorginha oko njegovog dolaska iz Arsenala kao slobodnog igrača ovog ljeta.
Kako je potvrdio sportski direktor Jose Boto, brazilski klub se nada da će veznjak potpisati na vrijeme za nastup na Svjetskom klupskom prvenstvu u junu.
„Ako Jorginho dođe, to će biti nakon završetka sezone u Evropi. Nadam se da će stići na vrijeme za Svjetsko klupsko prvenstvo“, izjavio je Boto za klupski kanal Flazoeiro.
Za realizaciju transfera bilo bi potrebno postići dogovor s Arsenalom oko posljednjih dana njegovog ugovora, koji ističe 30. juna.
U slučaju da Arsenal zaigra u finalu Lige prvaka 31. maja, Jorginho bi imao pauzu od svega 17 dana prije nego što bi Flamengo 17. juna odmjerio snage s ES Tunisom.
Jorginho je ove sezone odigrao 26 utakmica za Arsenal, ali je zbog povrede propustio posljednje mečeve, uključujući i poraz od PSG-a (1:0) u prvom polufinalnom susretu Lige prvaka.