Iskusni hrvatski ofanzivac Marko Pjaca mogao bi uskoro obući dres FK Sarajeva, javlja portal iz susjedstva 24sata.hr.
Iako još uvijek bez kluba nakon iznenadnog raskida ugovora s Dinamom, Pjaca se sve češće dovodi u vezu s prelaskom u WWin ligu BiH, gdje bi predstavljao jedno od najvećih pojačanja posljednjih godina.
U posljednjim sedmicama ime bivšeg hrvatskog reprezentativca povezivalo se s klubovima iz Turske (Trabzonspor) i Saudijske Arabije (Al Najma), ali kako prenose hrvatski mediji, Sarajevo ozbiljno radi na dovođenju Pjace.
Klub je ovog ljeta napravio veliki zaokret, na klupu je sjeo Husref Musemić, a sportski sektor je doveo čitav niz kvalitetnih pojačanja: Stefan Ristovski, Ivan Banić, Adem Ljajić, Agon Elezi, Slavko Bralić, kao i povratnika Gojka Cimirota. No, Pjaca bi bio šlag na torti i potencijalni lider ovog ambicioznog tima.
Još nije poznato postoji li konkretna želja Pjace da karijeru nastavi u Sarajevu, ali iz kluba postoje ozbiljne namjere da ga privole. S obzirom na to da se evropski prijelazni rok bliži kraju, vrijeme za odluku se ubrzano topi.
Podsjetimo, Pjaca je prošle sezone u dresu Dinama zabilježio 44 nastupa, 9 pogodaka i 9 asistencija. Bio je ključni igrač u kvalifikacijama za Ligu prvaka, gdje je zabijao Qarabagu, a u grupnoj fazi i Milanu. Njegovo iskustvo iz Juventusa, Schalkea, Fiorentine i Torina čini ga jednim od najkvalitetnijih slobodnih igrača u ovom trenutku na regionalnom tržištu.
Ukoliko Sarajevo uspije u ovom transferu, bit će to nesumnjivo jedan od najvećih poteza kluba u posljednjoj deceniji i signal da Bordo tim ima ozbiljne ambicije u borbi za naslov.