Skauti Chelseaja bili su impresionirani nigerijskim čudom od djeteta Abduljelilom Kamaldeenom na Svjetskom prvenstvu za nogometaše do 20 godina koje je održano u Čileu.
“Plavci” bi mogli pokušati potpisati talentiranog veznjaka iz nogometne akademije Kwara, prema The Sunu.
Turbo Engine 🚒
Midfield maestro Abduljelil Kamaldeen was everywhere on the field in the victory over @pillarsfc U19 in the @n_ylcup Week 5 Clash #WeAreKFA | #NYLC25 pic.twitter.com/qBhiVoCEuU
— Kwara Football Academy (@KFAilorin) October 31, 2024
Kamaldeen (16) ušao je s klupe u porazu Nigerije protiv Norveške (0:1) i bio je blizu da postigne izjednačujući pogodak.
Igrajući u konkurenciji značajno starijih igrača, Kamaldeen je pokazao enorman potencijal, koji nije izmakao skautiam slavnog engleskog kluba.