Jučer je održana 6. sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo, na kojoj je razmatrano više tačaka vezanih za predstojeću sezonu, uključujući i zahtjev FK Sarajevo za uključivanje B tima u Kantonalnu ligu KS.
Iz Saveza poručuju da su spremni prihvatiti prijedlog bordo kluba, ali da konačna odluka zavisi od Nogometnog saveza Federacije BiH.
Na sjednici su doneseni sljedeći zaključci:
- Usvajanje propozicija takmičenja
- Usvojene su propozicije Kantonalne lige KS (seniori) i svih omladinskih/dječjih liga (juniori, kadeti, pioniri, pretpioniri, pjetlići, cicibani).
- Uvodi se trokružni sistem takmičenja.
- Ekipe koje dva puta započnu utakmicu sa manje od 11 igrača i dođe do prekida zbog manjka igrača ispod minimuma, snosit će disciplinske posljedice.
- Izmjene su uvedene radi povećanja kvaliteta takmičenja.
- Kalendar takmičenja
- Usvojen je korigovani kalendar: početak 13. septembra 2025, kraj u drugoj polovini juna 2026.
- Prijava juniorskih selekcija
- Produžen rok za prijavu ekipa u Juniorsku ligu KS.
- Podsjećanje na odluku NS FBiH: klubovi iz Kantonalne lige KS od naredne sezone mogu igrati samo u juniorskim i kadetskim ligama koje organizuje kantonalni savez.
- Imenovanja takmičarskih organa i komisija
- Imenovani članovi Takmičarske komisije, Komisije za sudije i sudijska pitanja, te Disciplinski sudac FSKS.
- Formirana komisija za obilazak terena (FK Igman Ilidža, SC Safet Zajko – Halilovići, TC „Arena“).
- Članovi IO zaduženi za koordinaciju rada komisija.
- Zahtjev FK Sarajevo za uključivanje B tima
- Zahtjev zaprimljen 04.07.2025, FSKS ga 11.07. proslijedio Komisiji za propise NS FBiH radi mišljenja/saglasnosti.
- Odgovor NS FBiH još nije stigao.
- Delegacija FK Sarajevo pozvana 13.07.2025. na sastanak, ali se nije odazvala.
- FSKS naglašava: spremni smo na uključivanje B tima, ali ne možemo odlučiti bez saglasnosti NS FBiH.