Skupština Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine danas je na sjednici jednoglasno odlučila da Statut Saveza bude usklađen sa Statutom UEFA-e, te od sada predsjednik NS/FS BiH na toj poziciji može provesti tri četverogodišnja mandata, umjesto dosadašnja dva.
Tako aktuelni predsjednik NS/FS BiH Vico Zeljković na toj poziciji može ostati do 2033. godine, ukoliko dobije povjerenje Skupštine na izborima koji će biti održani 2029. godine.
Zeljković je na čelo NS/FS BiH došao na izborima 2021. godine, a u aprilu ove godine je dobio novi četvrtogodišnji mandat.
Ako se kandiduje i pobijedi i na izborima 2029. godine, ostat će predsjednik do 2033., dok bi njegov nasljednik, prema novom Statutu, mogao voditi Savez od 2033. do 2045. godine.
(FENA)