Legendarna staza Silverstone ugostit će narednu utrku Formule 1, Veliku nagradu Velike Britanije. Bit će to posebno emotivan vikend za sedmerostrukog svjetskog prvaka Lewisa Hamiltona, koji će pred domaćom publikom pokušati prekinuti niz bez postolja, prvi takav još od 2007. godine.
Hamilton ove sezone vozi u bolidu Ferrarija, a forma daleko od očekivane. Nakon 11 utrka bez plasmana među tri najbolja, jasno je da Britanac prolazi kroz jednu od najizazovnijih sezona u karijeri.
Bivši prvi čovjek Formule 1 Bernie Ecclestone dao je otvoreno mišljenje o Hamiltonovim izgledima za osvajanje osmog naslova prvaka.
“Hoće li osvojiti još jedan naslov? Ne”, poručio je kratko za Sky Sports.
Ecclestone je dodatno pojasnio: “Mislim da je imao sreće što je vozio u razdoblju kada zapravo nije bilo previše konkurencije, pa mu je bilo lakše. Sada ima ozbiljne suparnike, dok ih u vrijeme kada je dominirao nije bilo mnogo. Osvajao je kada je konkurencija bila slabija.”
Hamilton će u Silverstoneu pokušati odgovoriti na kritike i barem simbolično preokrenuti sezonu na domaćem terenu, ali put do pobjedničkog postolja u trenutnim okolnostima čini se dužim nego ikad.