Brazilski reprezentativac Gabriel Magalhães potpisao je novi četverogodišnji ugovor s Arsenalom, čime je potvrđena njegova ključna uloga u defanzivnoj liniji londonskog kluba i u narednim sezonama.
„Došao sam ovdje kao mlad igrač, a sada, skoro pet godina kasnije, osjećam se presretno i ponosno. Mnogo sam naučio, a ovo je za mene nevjerovatno putovanje koje želim nastaviti. Želim osvajati trofeje s ovim klubom jer ga volim – i moja porodica ga voli. Arsenal je nevjerovatan klub i ponosan sam što sam produžio ugovor. Volim klub, navijače, saigrače i ovaj stadion. Hvala svima na podršci, idemo zajedno u budućnost“, poručio je Gabrijel.
Dvadesetsedmogodišnji defanzivac je stigao u redove Arsenala iz francuskog Lilla u septembru 2020. godine, a od tada je upisao čak 210 nastupa u svim takmičenjima i postigao 20 golova – izuzetna statistika za jednog defanzivca.