Zoran Zekić, trener Sarajeva, nakon eliminacije Borca i plasmana u finale Kupa Bosne i Hecegovine, čestitao je fudbalerima na borbenosti i dobroj igri.
“Više od 100 minuta fudbala danas. Mislim da samo ušli jako dobro u utakmicu. Nadam se da smo nekim detaljima iznenadili protivnika. Neke stvari smo naučili iz prošlih utakmica. Imali smo puno kadrovskih problema, čestitam momcima na velikoj borbi i dobroj igri”, rekao je Zekić na konferenciji za medije, prenosi Faktor.
“Da smo u nekim situacijama bili mirniji u tim izlascima prema naprijed, mogli smo biti opasniji protiv odličnog protivnika. Ne znam da li je iko ove godine pobijedio dva razlike”, dodao je trener Sarajeva.
On je pobjedu posvetio navijačima, a zahvalio se na podršci iz Hrvatske.
“Posvetio bih pobjedu našim navijačima, koji zajedno trpe s nama. Ako ja mogu iskoristiti priliku, zahvalio bih na poruci podrške mojih bivših igrača Slaven Belupa i stručnog štaba Slaven Belupa.”
Sarajevo nema mnogo vremena za slavlje jer raspored je paklen. Već u narednom premijerligaškom kolu Bordo tim ponovo ide na megdan Borcu.
“Danas je bio veliki ulog za obje ekipe. I u subotu je veliki ulog. Borac je u borbi za naslov, mi se borimo za treću poziciju. Čeka nas teška utakmica, subota pa utorak pa derbi sa Željom, između je Sloboda. Nadam se da će se neki igrači vratiti u konkurenciju, da će biti zdravi”, zaključio je Zekić.