Dok su u fokusu pažnje bile četvrtfinalne utakmice Lige nacija koje u su donijele derbije evropskih fudbalskih velikana, u istom terminu igrale su se utakmice za opstanak u Ligi nacija A, B i C.
Najviše pažnje je privukao duel između Austrije i Srbije koji je okončan bez pobjednika 1:1. Domaćini koji će u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo igrati protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine su poveli golom Gregoritscha, a konačnih 1:1 je eurogolom postavio Samardžić u 61. minuti.
Ukrajina je iznenadila i prilično ubjedljivo savladala Belgiju rezultatom 3:1. Golove za Ukrajinu postizali su Hutsuliak, Vanat i Zabarnyi, dok je vodeći gol na utakmici bio djelo Lukakua.
Od ostalih utakmica vrijedi izvdojiti trijumfe Irske u Bugarskoj rezultatom 1:2, Škotske u Grčkoj rezultatom 0:1, te Kosova na domaćem terenu na kome su sa 2:1 savladali Island. Duel bez pobjednika i golova odigrale su Slovenija i Slovačka.
Play – out Liga nacija:
Turska – Mađarska 3:1
Armenija – Gruzija 0:3
Austrija – Srbija 1:1
Grčka – Škotska 0:1
Bugarska – Irska 1:2
Kosovo – Island 2:1
Slovačka – Slovenija 0:0
Ukrajina – Belgija 3:1