Manchester United je uspio izvući remi protiv Evertona (2:2) u uzbudljivoj utakmici Premier lige prošlog vikenda, a potom jučer pobijediti Ipswich 3:2.
Bruno Fernandes je svojim golom iz slobodnog udarca pokrenuo povratak Crvenih vragova protiv Evertona. Međutim, unatoč ovom rezultatu, legendarni bivši kapiten Uniteda Roy Keane nije bio impresioniran.
Keane, poznat po svojim oštrim komentarima, žestoko je kritizirao igrače Manchester Uniteda, posebno ističući nedostatak karaktera u momčadi. Njegov bijes bio je usmjeren i na trenutačnog kapetana Brunu Fernandesa. “Ovi igrači jednostavno nemaju ono što je potrebno za nošenje dresa Manchester Uniteda,” izjavio je Keane za Sky Sports. “Vidim premalo strasti, premalo borbenosti. Gdje je onaj United koji smo nekad poznavali? Ovi igrači su jebene prevare.”
Posebno se osvrnuo na Fernandesa: “Kapetan bi trebao biti primjer ostalima, ali on više vremena provodi žaleći se sucima nego vodeći momčad. To nije ono što United treba.” Keaneove riječi odjeknule su među navijačima koji su podijeljeni u mišljenjima. Dok neki podržavaju njegovu kritiku, drugi smatraju da je preoštar prema momčadi koja se bori za povratak na stare staze slave.