U okviru četvrtfinala Kupa Italije odigrana je utakmica između Juventusa i Empolija. Regularni dio utakmice završen je bez pobjednika (1:1), a nakon izvođenja jedanaesteraca, Empoli je osigurao plasman u polufinale ovog takmičenja.
Mreže su mirovale sve do 24. minute kada je Maleh pogodio za vodstvo gostiju. Domaći fudbaleri uspjeli su izjednačiti u drugom poluvremenu, tačnije u 66. minuti, kada je Thuram postigao gol uz asistenciju Kolo Muanija. Međutim, to je bilo sve što su uradili do kraja regularnog dijela meča.
Prešlo se na izvođenje jedanaesteraca, a jedini fudbaleri Juventusa, Vlahović i Yildiz, nisu uspjeli pogoditi sa bijele tačke. Svi ostali igrači su bili precizni, čime je Empoli osigurao pobjedu i zakazao polufinalni susret s Bolonjom, koja je bila bolja od Atalante. U drugom polufinalnom meču snage će odmjeriti Milan i Inter.
Podsećanja radi, Juventus je aktuelni osvajač Kupa Italije.