Korištenjem ove stranice prihvaćate Pravila o privatnosti i Uvjete korištenja.
Prihvati
SPORT CENTARSPORT CENTAR
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
  • Ad imageAd image
    Ad imageAd image
Čitanje: Atletski miting u Zenici će okupiti više od 130 takmičara iz 11 zemalja
Podijeli
Aa
SPORT CENTARSPORT CENTAR
Aa
Traži
  • Fudbal
    • Reprezentacija
    • Premijer liga BiH
    • Kup BiH
    • Ino fudbal
    • Ostale bh. lige
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Košarka
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • ABA liga
    • Euroliga
    • NBA
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Reprezentacija
    • Prvenstvo BiH
    • Kup BiH
    • Ino rukomet
    • Bh. internacionalci
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Odbojka
    • Borilački sportovi
    • Atletika
    • Zimski sportovi
    • Vodeni sportovi
    • Auto-moto
    • Ostalo
  • SC Specijal
    • SC Kolumne
    • SC Komentar
    • SC Intervju
  • Ad imageAd image
    Ad imageAd image
Imate postojeći račun? Prijavi se
Zaprati nas
  • Impressum
  • Marketing
  • O nama
© 2023 SC SPORT. Sva prava pridržana.
SPORT CENTAR > Ostali sportovi > Atletika > Atletski miting u Zenici će okupiti više od 130 takmičara iz 11 zemalja
AtletikaOstali sportovi

Atletski miting u Zenici će okupiti više od 130 takmičara iz 11 zemalja

Zadnje ažuriranje: 05/06/2023 u 11:32
Objavio Sport Centar
Podijeli
6 min čitanja
Podijeli

Atletski klub Zenica će u srijedu, 7. juna, biti domaćin 14. međunarodnog atletskog mitinga koji će na Atletskom stadionu Kamberovića polje okupiti 133 takmičara i takmičarke iz 11 zemalja.

Zbog povrede je neizvjestan nastup najboljeg bh. atletičara Amela Tuke, koji će, kako je na današnjoj pres-konferenciji najavio predsjednik Organizacionog odbora Suad Kaknjo, u toku dana definitivno odlučiti da li će biti spreman te da li će ove godine nastupiti u Zenici.

Naglasio je da su zbog zgusnutog termina mitinga te nastupajućeg Svjetskog prvenstva na otvorenom, ove godine imali nešto težu organizaciju mitinga, na kojem će najjača konkurencija ponovo biti u bacanju kugle. U toj bi disciplini trebali nastupiti trojica olimpijaca – bh. bacač Mesud Pezer, Hrvat Filip Mihaljević i Srbijanac Armin Sinančević.

Pezer je naglasio kako je ljetnu sezonu otvorio s 21,15 metara u Baru (Crna Gora), zatim 20,60 m u Splitu (Hrvatska) i Halle (Njemačka) 20,25 m te Slovenjaska Bistrica (Slovenija), gdje je 27. maja s hicem od 20,24 m bio drugi.

“Tako sam dobro otvorio sezonu, ali sam imao mali problem sa povredom kažiprsta. Nategao sam tetivu, nakon takmičenja u Splitu i tu povredu ‘vučem'” već 25 dana. Idem na terapije i pokušavam maksimalno da ne propuštam treninge, jer sam u fenomenalnoj formi, ali taj mi prst ne dozvoljava na bacanjima da dajem 100 posto i ‘probijam’ te dužine. Onda, moram da bacam sa dlana. U teretani sam nabio ekstra snagu, tehnički sam također jako dobar, ali tu završnicu ne mogu da uradim i da na treningu ‘“probijam'” te dužine”, kazao je Pezer, koji je najavio kako će, odmah nakon ove pres-konferencije, otići na terapije u Banju Luku kod doktora sportske medicine Gorana Jakovljevića.

Želi se, kaže, što prije oporaviti, a sve s ciljem kako bi nastupio i na ovogodišnjem mitingu u svom gradu.

“Ja bih volio svim srcem da nastupim, jer već tri takmičenja idem sa tom malom povredom i svaki put nakon takmičenja produžim tu povredu. Poslije takmičenja ne mogu četiri dana da bacam, jer mi se još više nategne tetiva. Također bi mi bila i čast da bacam sa ovakvim momcima, Filipom Mihaljevićem i Arminom Sinančevićem, jer su to među najboljima u Evropi. Imaju medalju sa zadnjih evropskih prvenstava. Dat će sve od sebe i imam veliku želju da bacam na ovom mitingu, jer ovo je za mene poseban miting. Uvijek rado bacam, jer tu su moji ljudi i moja porodica, ali vidjet ćemo nakon ova dva dana i terapija”, podvukao je Pezer.

Direktor zeničkog mitinga Aziz Kevelj naglasio je da, “što se tiče kvalitete takmičenja”, ovogodišnji miting ne zaostaje “puno u odnosu na ranije godine”.

“Teško je bilo doći do kvalitete, ali mi smo uspjeli- nešto svojim vezama, relacijama, poznanstvima i prijateljstvima, organizirati miting, koji će, nadam se, zadovoljiti ukuse i afinitete sportskih radnika, trenera, atletičara… Nastupaju takmičari iz 11 zemalja. To su zemlje iz okruženja, te iz Sjedinjenih Američkih Država, Kanade, Venecuele, Rumunije i Kenije”, kazao je direktor Mitinga Aziz Kevelj.

Među poznatijim takmičarima, koje su zenički ljubitelji atletike imali priliku gledati i prethodnih godina, nastupit će bacači koplja Zaharia Catalin iz Rumunije i Vedran Samac iz Srbije, kao i rumunski bacač kladiva Alin Alexandru Firfirica. Tako će i bh. rekorder u bacanju koplja Dejan Mileusnić imati dostojne rivale.

“Ja sam sezonu otvorio prošle sedmice sa 77,60 metara, nakon dva mjeseca pauze zbog rupture lista. Upravo sam došao iz Amerike i mislim da sam spreman. Osjetim malo promjenu vremenske zone, ali se nadam da će to do srijede biti super i nadam se hicu preko 80 metara”, kazao je bh. rekorder u bacanju koplja Dejan Mileusnić.

Nada se, dodao je, kako Samac i Catalin nisu s formom na nivou na kojem je u ovom trenutku on, mada ga je povreda spriječila da nastupi na više mitinga te ostvari cilj za ovu ljetnu sezonu.

“Na početku sezone, naravno, bio je plan ispuniti normu za Svjetsko prvenstvo, ali prije dva mjeseca bila je mala ruptura lista pa sam otkazao dosta takmičenja već u Americi na koledžu. Jedino takmičenje koje sam u zadnja dva mjeseca imao je upravo u Pueblu (Kolorado), gdje sam bio drugi na NCAA prvenstvu. Iskreno, nisam baš smio da trčim, jer, jednostavno, psihički me je bilo malo strah pa sam bacao u patikama 77,60 m. Nadam se, ako se opustim i ako dobro odradim tehnički zalet, da bi hici preko 80 metara trebali biti svakodnevnica ove godine”, kazao je Mileusnić, koji ima lični rekord 81,63 metra, a što je i bh. rekord još od 2016. godine. Mileusnić je bh. rekorder već više od deceniju.    

Osim zvaničnog, takmičarskog programa, koji počinje u 16 sati, na zeničkom mitnigu će nastupiti i takmičari u invalidskim kolicima te dječica iz zeničkih vrtića. Ukupno bi trebalo biti oko 160 takmičara i takmičarki.

Predstavnik Javnog preduzeća za održavanje sportskih objekata u gradu Zenica Elvir Krehmić napomenuo je kako su “u izuzetno teškim vremenskim uslovima”, odnosno uprkos svakodnevnim kišnim padavinama, uspjeli pripremiti sva borilišta za ovogodišnje, najveće atletsko takmičenje u Bosni i Hercegovini.

(FENA)

Možda vas zanima

Toni Miletić bronzani na Evropskom džudo kupu

Lana Pudar želi svoj stan u Sarajevu prepustiti paraplivaču Ismailu Zulfiću

Elma Škaljić donijela PRO kartu u Bosnu i Hercegovinu

OKI Fantomi pobjednici turnira ‘Sarajevo Open 2025’

Održana 15. tradicionalna biciklistička vožnja Giro di Sarajevo

TAGOVI: amel tuka, atletski klub zenica, mesud pezer
Podijeli ovaj članak
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp Kopiraj link
Prethodni članak Sam Cassell se priključio stručnom štabu Boston Celticsa
Sljedeći članak Edin Višća u idealnom timu 37. kola Superlige Turske




Pratite nas

113K Pratilaca

Zaprati nas

1146 Pratilaca

Zaprati nas

5129 Pratilaca

Zaprati nas

940 Pretplatnika

Pretplatite se

830 Pratilaca

Zaprati nas

1137 Pretplatnika

Pretplatite se

Brentfordov golgeter na meti velikana: United i Newcastle žele hit ofanzivca

Prije 19 minuta 1 min čitanja

Toni Miletić bronzani na Evropskom džudo kupu

Prije 39 minuta 3 min čitanja

Nije sve u novcu: Zidane odbio 100 miliona eura i čeka poziv Francuske

Prije 59 minuta 2 min čitanja

Lana Pudar želi svoj stan u Sarajevu prepustiti paraplivaču Ismailu Zulfiću

Prije 1 sat 3 min čitanja

Partizan razbio Dubai i izborio finale ABA lige

Prije 2 sata 2 min čitanja

UEFA objavila Tim sezone: Dominacija PSG-a nakon trijumfa u finalu Lige prvaka

Prije 2 sata 3 min čitanja

Zvanično: Manchester United angažovao Brazilca iz Wolverhamptona

Prije 2 sata 1 min čitanja

Dan nakon završetka sezone, Giorgi Guliasvhili saznao najbolje moguće vijesti

Prije 3 sata 1 min čitanja

Slične objave

Ostali sportoviOstalo

Elma Škaljić donijela PRO kartu u Bosnu i Hercegovinu

Prije 3 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
Bh. internacionalciFudbal

Kup Rusije: Novi trofej za CSKA i Miralema Pjanića

Prije 3 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
FudbalOstale bh. lige

Stupčanica je savladala Zvijezdu, a slijede najvažnije utakmice u historiji tima iz Olova

Prije 3 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
9
FudbalReprezentacija

(FOTO) Zmajevi treniraju u Butmiru, Barišić se priključuje sutra nakon duple krune s Baselom

Prije 4 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
Ostali sportoviOstalo

OKI Fantomi pobjednici turnira ‘Sarajevo Open 2025’

Prije 4 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
Ostali sportoviOstalo

Održana 15. tradicionalna biciklistička vožnja Giro di Sarajevo

Prije 4 sata Dodaj komentar 1 min čitanja
SPORT CENTAR

Zaprati nas:

© 2009-2025 SC SPORT. Sva prava pridržana.

  • Impressum
  • Marketing
  • O nama

Removed from reading list

Undo
Dobrodošli nazad!

Prijavite se na svoj račun

Lost your password?