Scsport.ba > Ino kosarka > Najavio odličnu sezonu: Mirza Teletović dominirao u duelu sa Washingtonom

Najavio odličnu sezonu: Mirza Teletović dominirao u duelu sa Washingtonom

NBA predsezona

Autor: Sport Centar
Datum:

Mirza Teletović pružio je fantastičnu partiju na otvaranju NBA predsezone.

Njegovi Brooklyn Netsi su nakon produžetka, rezultatom 111:106 savladali Washington Wizardse, a Mirza je za 20 minuta na parketu postigao 15 poena, te uz to dodao i šest skokova.

Jason Kidd je tako zabilježio prvu trenersku pobjedu u historiji.

Netsi su nakon prve četvrtine imali četiri poena prednosti, 31:27, a ista prednost je bila i na poluvremenu 51:47.

Tokom treće četvrtine Netsi su imali i dvocifrenu prednost, a pet minuta prije kraja bilo je 79:74, da bi poenima Glena Ricea Juniora Washington susret odveo u produžetak, bilo je 97:97, na kraju regularnog toka susreta.

U produžetku su Netsi bili bolji rival, te su na kraju zasluženo slavili rezultatom 111:106.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Tyshawn Taylor sa 16 poena, a slijedili su ga naš Mirza Teletović i Brook Lopez sa po 15, dok je najefikasniji igrač na susretu bio Nene Hilario sa 19 postignutih koševa.

Autor: Sport Centar Datum: