Zvezda slavila u dramatičnoj završnici protiv Splita, gosti promašili šut za pobjedu

Sedmu pobedu u sedam odigranih kola u ABA ligi ostvarila je Crvena zvezda večeras u dvorani Aleksandar Nikolić, a beogradski klub je uz sreće slavio protiv odlične ekipe Splita (78:76).

Kako je meč odmicao Splićani su igrali sve bolje i držali rezultatsku prednost, koja je početkom druge četvrtine postala i dvocifrena. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom gostiju od samo četiri poena razlike (38:42).

Početak drugog poluvremena ličio je na prvo, a desetak poena razlike gosti su održavali sve do završnice trećeg kvartala. Zvezda je tek na kraju treće četvrtine uspjela prvi put da povede na meču. Ušlo se u uzbudljivu završnicu, a desetak sekundi do kraja prvo je Luković šutirao za pobedu i nije pogodio, a onda je i Čampara promašio za dva poena, te je beogradski klub došao do pobjede od 78:76.

Luković je bio odličan kod Splićana sa 25 poena, a Vranković je dodao 21, no to gostima na kraju nije pomoglo. Kod Zvezde najefikasniji bio je O’Bryant sa 18 poena, a Simonović ga je pratio sa 15. U poraženoj ekipi naš Čampara ubacio je tri poena uz dvije asistencije.