Zvezda prošla dalje, Kerla i Topčagić kreirali pogodak koji Suduvi ipak nije bio dovoljan (VIDEO)

Ekipa Crvene zvezde plasirala se u drugo pretkolo Lige prvaka pobjedom nad Suduvom rezultatom 2:0 u revanš duelu.

Prvi meč u Litvaniji neočekivano završen je bez pobjednika, ali je Zvezda pitanje prolaznika u narednu rundu riješila u revanšu na stadionu Rajko Mitić.

Već u četvrtoj minuti Richmond Boakye je divno pogodio iskosa sa desne strane zakucavši loptu u mrežu gostiju, dok je konačan rezultat postavio Marko Marin u 29. minuti.

Nastavak susreta obilježio je brutalan start Gobeljića koji je slomio nogu gostujućem igraču Slavickasu i za to dobio direktan crveni karton.

U redovima Suduve kompletan meč odigrao je Semir Kerla, nekadašnji fudbaler Željezničara, kao i Mihret Topčagić, fudbaler bosanskohercegovačkog porijekla.

Upravo Topčagić je pogodio u petoj minuti nadoknade za konačnih 2:1, nakon udarca Semira Kerle kojeg je Milan Borjan samo uspio usporiti, a Topčagić je loptu ugurao u mrežu.

U drugom meču večernjeg programa TNS je slavio na gostovanju Feronikelliju i tako je prošao dalje.