Zvezda poražena na gostovanju kod Khimkija, Barca sjajnim preokretom do pobjede protiv Baskonije

Tri utakmice šestog kola košarkaške Eurolige odigrane su večeras, a nije bilo iznenađenja.

Khimki je savladao Crvenu zvezdu (83:77). Vodstvo se smjenjivalo sve do četvrte četvrtine kada je ruski tim došao do prednosti i bez većih problema priveo utakmicu kraju. McCollum je vodio Khimki do trijumfa sa 23 poena, dva skoka i asistencijom, dok je Shved dodao 15 poena, četiri skoka i 12 asistencija. U redovima beogradskog kluba Lyod je bio najefikasniji sa 16 poena, a pratio ga je O'Bryant III sa dva manje.

Anadolu Efes je na gostovanju slavio kod Olympiacosa (79:84). Gosti su većinom susreta vodili i u posljednjoj četvrtini nisu dozvolili protivniku da im ozbiljnije zaprijeti. Prvo ime susreta bio je Micić sa 20 poena, dva skoka i sedam asistencija, a po 15 su dodali Larkin i Beaubois. U grčkoj ekipi najefikasniji bili su Mckissic i Sloukas sa po deset poena.

U najuzbudljivijem meču večeri Barcelona je pobijedila Baskoniju (71:72). Skoro četiri minute prije kraja domaći su imali deset poena prednosti (71:61), ali gosti su napravili sjajan preokret. Nešto manje od minutu prije kraja Barcelona je imala +1. Uslijedili su promašali Chalatesa na jednoj, te Henryja i Petersa na drugoj, tako da se rezultat nije mijenjao.

Mirotić se istakao sa 18 poena, sedam sokova i dvije asistencije, a Davis je imao skor od 12 poena, četiri skoka i asistencije. U poraženom timu Dragić je ubacio 15 poena, uz dva skoka, a pratio ga je Polonara sa 14 poena, šest skokova i tri asistencije.