Zrinjski počeo pripreme pobjedom, pogodak im postigao njihov igrač na posudbi u Neretvancu

Zrinjski je u prvoj pripremnoj utakmici upisao pobjedu protiv NK Neretvanac iz Opuzena rezultatom 2:1.

Neretvanac je poveo u 25. minuti, a zanimljivo je da je pogodak postigao fudbaler Zrinjskog, koji se nalazi na posudbi u ekipi iz Opuzena. Riječ je o mladom Patriku Bošnjaku.

Plemići su u nastavku došli do preokreta i pobjede. Prvo je Matej Šakota poravnao u 38. minuti, da bi nakon sat vremena igre Karlo Kamenar zatresao mrežu za 2:1.

U prvom poluvremenu za Zrinjski su igrali: Čondrić (30’ Soldo), Ćorluka, Marić, Barišić, Bekić, Savić, Bašić, Šakota, Bilbija, Jukić, Hadžić, a u drugom: Soldo (60’ Kukić), Magdić, Marić, Jakovljević, Malekinušić, Kamenar, Janković, Bojo, Juranović, Šipovac, Sabljić (68’ Prskalo).