Zrinjski ostao prvi pratilac Slobode: Petarda Plemića protiv Drine

Već u 9. minuti Todorović je doveo Zrinjski u vodstvo, a rano vodstvo nije uspavalo domaće koji su nastavili sa napadima. U 13. minuti Nikolić je imao veliku šansu, ali slabo je reagovao. Tri minute kasnije pokušao je i Filipović, ali je usamljen sa nekoliko metara šutirao preko gola.

Ipak, mostrski klub je u finišu prvog dijela riješio utakmicu. U 36. minuti Mešanović je nakon kornera bio najprisebniji i iz neposredne blizine zatresao je mrežu Ostojića, a sedam minuta poslije nakon što je Erić igrao rukom dosuđen je penal za Plemiće. Šut Mešanovića sa 11 metara odbranio je Ostojić, ali lopta se ponovo odbila u noge napadaču Zrinjskog, koji je iz drugog pokušaja pogodio za 3:0.

U nastavku meče viđena su još dva gola. U 54. minuti Todorović je odlično prošao i ubacio, a Nikoliću nije bilo teško da postigne i četvrti gol. Zrinjski je potom propustio još nekoliko dobrih prilika, a u 90. minuti rezervista Vranić je sjajnim udarcem postavio konačnih 5:0.

Zrinjski-Drina 5:0 (Todorović 9, Mešanović 36′, 43′, Nikolć 54′ Vranić 90′)

Zrinjski: Lončarić, Blaić, Graovac, Žeravica, Todorović, Stojanović, Mešanović, Nikolić, Petrak, Laštro, Filipović.

Drina: Ostojić, Šinik, Erić, Petrović, Ivanović, Ilić, Kikić, Jakšić, Čolović, Čulum, Popović.