Zrinjski nanio Sarajevu prvi poraz u sezoni, prvaku na Koševu nije pomogao ni igrač više

Zrinjski je u derbiju 21. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase savladao Sarajevo rezultatom 0:1, a tako su Plemići nanijeli prvi poraz bordo klubu u sezoni.

Plemići su veoma rano došli do prednosti. Todorović je odlično ubacio sa desne strane u četvrtoj minuti, a lopta je na drugoj stativi došla do Juranovića, koji je pogodio za prednost gostiju od 0:1. U osmoj minutu Todorović je još jednom ubacio, ali ovaj put Juranović je promašio loptu.

Mostarski klub imao je stopostotnu šansu u 20. minuti kada je Bilbija šutirao glavom, ali je Kovačević sjajno odbranio. Zrinjski je bio dosta bolji u prvom poluvremenu, a u 33. minuti Bilbija je još jednom prijetio kada je loptu glavom poslao malo pored gola.

Opasan udarac Todorovića u 37. minuti u korner je skrenuo Pejović, a na drugoj strani Sušić se našao u šansi, no izblokirao ga je Ćorluka. Do odlaska na odmor nije bilo većih šansi i rezultat se nije mijenjao.

Prva veća šansa za Zrinjski u drugom poluvremenu viđena je u 58. minuti kada je Kovačević zaustavio Bilbiju. Nedugo nakon toga na drugoj strani Velkoski je pogodio živi zid iz slobodnjaka. Plemići su ostali sa igračem manje u 68. minuti kada je Magodić dobio crveni karton.

Bordo klub je pokušavao doći do pogotka. Salčin je u 69. minuti pokušao iz slobodnog udarca, ali falilo je snage u tom šutu. Nakon toga izblokiran je udrac Pejovića. Igralo se na polovini koja propada gostima, ali do kraja Sarajevo nije uspjelo napraviti ništa i upisalo je poraz.

U sudijskoj nadokadi glavama su se sudarili Milanović i Jakovljević, kojem se dugo ukazivala pomoć, a u osmoj minuti nadoknade Hodžić je dobio drugi žuti karton.

Sarajevo – Zrinjski 0:1 (Juranović 4′)

Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase (Sarajevo). Luka Bilbija (Prijedor). Žuti kartoni: Hodžić, Velkoski (Sarajevo), Bekić, Enin (Zrinjski). Crveni karton: Hodžić (Sarajevo), Magdić (Zrinjski).

SARAJEVO: Kovačević, Pidro (od 46. minute Salčin), Oremuš (od 78. minute Handžić), Dupovac, Adukor, Pejović (od 86. minute Milanović), Đokanović, Sušić, Jukić (od 64. minute Hodžić), Velkoski, Mešanović.

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Juranović (od 77. minute Ivančić), Enin, Zlomislić (od 77. minute Ljubić), Todorović (od 58. minute Tičinović), Bekić, Govedarica (od 77. minute Vukoja), Bilbija (od 92. minute Marušić).