Zrinjski izjednačio u seriji: Sparsi se u finišu “izvadili iz mrtvih”, ali na kraju poraženi

Zrinjski je izjednačio u seriji protiv Sparsa u polufinalu doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine. Mostarski klub večeras je ostvario pobjedu rezultatom 70:65.

Sparsi su vodili gotovo tokom cijele prve četvrtine, ali Zrinjski je okrenuo i ovaj dio meča završen je 16:13. Sarajevski klub dolazio je do prednosti i u drugoj dionici, ali na kraju na odmor se otišlo sa dva poena prednosti Mostaraca (30:28).

Zrinjski je fantastično odigrao treći period u kojem je došao do prednosti od 17 poena razlike. Sparsi su u dva navrata izjednačili u četvrtoj četvrtini, a minutu prije kraja imali su poen zaostatka (66:65). Ipak, to je bilo sve, jer je Ramljak pogodio za dva poena, a zatim i dva slobodna bacanja, dok je Miličević ubacio jedno za 70:65.

Mostarski klub do pobjede je vodio Robert Rikić sa 28 poena uz sedam skokova, dok je 16 poena dodao Ramljak. U redovima Sarajlija Slobodan Jovanović je ubacio 14 poena, dok je Sandi Grubelić dodao 12. Draško Albijanić postigao je deset poena.